Соколац добио улицу „9. јануар“

05.03.2020. 09:29
0
ИЗВОР: Srna

Одборници соколачке Скупштине општине донијели су одлуку да једна улица на Сокоцу добије назив "9. јануар".

Назив "9. јануар" добила је улица која води од главне Улице Цара Лазара према Спортској дворани, пролази поред основне школе и Средњошколског центра "Василије Острошки" и спаја се са Улицом Пере Косорића.

Начелник општине Соколац Милован Бјелица подсјетио је да је одлука донесена у складу са закључком Скупштине општине Соколац од 26. децембра прошле године, након што је Комисија за утврђивање приједлога назива насеља, улица, тргова и спомен-обиљежја спровела поступак за одређивање назива ове улице.

Бјелица је рекао новинарима да ће ова улица бити додатно уређена како и приличи историјском датуму - 9. јануару 1992. године који се прославља као Дан Републике.

Коментари 0
Повезане вијести
Чланови КУД „Романијска луча“ отпутовали на међународни фестивал фоклора у Бугарској Чланови КУД „Романијска луча“ отпутовали на међународни фестивал фоклора у Бугарској
Манастир на Равној Романији слави 20 година постојања Манастир на Равној Романији слави 20 година постојања
Удружење "Благо Романије" исплатио 5.000 КМ породици Маловић Удружење "Благо Романије" исплатио 5.000 КМ породици Маловић
Најчитаније
  • Погинуо мотоциклиста на магистралном путу Фоча–Гацко
    17h 19m
    5
  • Обустављен саобраћај на дионици Фоча-Гацко због удеса
    18h 52m
    0
  • Зора Видовић ветеранима ВРС обећала борачки додатак већи за 30 пфенига
    4h 32m
    3
  • Вишковић о спекулацијама о оставци на мјесту премијера
    2h 8m
    2
  • Нормализован саобраћај на магистралном путу Фоча-Гацко
    18h 27m
    0