Срби у Турску ускоро само са личном картом

31.08.2021. 18:59
0
ИЗВОР: СРНА

Министраних иностраних послова Турске Мевлут Чавушоглу рекао је данас у Београду да је циљ Србије и његове земље да својим грађанима максимално олакшају путовања и то до те мјере да Срби у Турску могу да улазе само са личном картом, што ће бити једини документ потребан Турцима када долазе у Србију.

-Желимо да остваримо заједнички циљ путовања само уз личну карту. Ове године Турску је посјетило више од 200.000 туриста из Србије. Са друге стране, Турци су на првом мјесту страних туриста у Србији. Радићемо даље да се те бројке повећају- најавио је Чавушоглу.

Он и министар спољних послова Србије Никола Селаковић потписали су данас у Београду меморандум о разумијевању, а сутра ће у Новом Пазару заједно отворити Генерални конзулат Турске.

-Турска у будућности жели да отвори и конзулат у Нишу, јер многи турски грађани из Западне Европе путују преко Србије у Турску- рекао је Чавушоглу. 

Коментари 0
Повезане вијести
Потписан један од најважнијих докумената за грађане Србије и Српске Потписан један од најважнијих докумената за грађане Србије и Српске
Ватерполисти Србије европски прваци Ватерполисти Србије европски прваци
Историјска занимљивост: Свети Сава се упокојио на данашњи дан Историјска занимљивост: Свети Сава се упокојио на данашњи дан
Најчитаније
  • Црква Вазнесења Христовог и Успења Пресвете Богородице у Чајничу
    21h 44m
    0
  • Потпуно истинита прича о керуши Габи, хероју Београда чији споменик и данас стоји у ЗОО врту (ВИДЕО)
    11h 44m
    33
  • Расвијетљен покушај убиства у Источном Сарајеву
    19h 34m
    1
  • Сјећање на проту Стевана Баковића: Чувар душе сарајевских Срба у 19. вијеку
    21h 41m
    6
  • Ухапшена два лица из Источне Илиџе због напада на лице из Источног Новог Сарајева
    21h 11m
    2