Србија наставља са максималним учинком: "Орлови" рутински са Чешком

01.09.2025. 22:02
0
ИЗВОР: srna.rs

Кошаркаши Србије су са увјерљивих 82:60 (27:5, 18:18, 16:20, 21:17) савладали Чешку у 4. колу групе А на Еуробаскету.

Утакмица је практично ријешена у првих 10 минута.

Наиме, у првој четвртини су Чеси постигли само пет поена, а српским кошаркашима је једини фаул у том дијелу игре суђен на 30 секунди прије истека времена.

Једна тројка из 12 покушаја и један погодак за два поена из шест покушаја резиме је чешке статистике.

У другој четвртини се разиграо и Василије Мицић, а разлика је одржавана уз атрактивне потезе Јокића и саиграча.

Србија је до убједљиве предности стигла без шута споља. Постигла је једну тројку из осам покушаја (Чеси су стали на 5/22), има 17 асистенција, као и осам изгубљених лопти.

Навијаче је забринуо Никола Јовић, који је послије једног дуела под кошем морао ван игре јер је повриједио мали прст! Крвавог дреса је напустио паркет, а љекарски тим је одмах реаговао и превио му прст.

Убацили су Орлови, без разлога, у нижу брзину у трећој четвртини, коју су изгубили са 4 разлике. Чеси су при томе поправили шут, али су вјероватно и сами били свјесни да је утакмица одлучена.

Забрињава велики број изгубљених лопти и лош проценат шута за три поена код српских кошаркаша (2/20), а то је сегмент игре без којег неће ићи у наставку такмичења.

Најефикаснији у репрезентацији Србије били су Алекса Аврамовић са 14 и Филип Петрушев са 13 погодака.

Српски кошаркаши су забиљежили и четврту побједу, па ће меч са Турском за два дана одлучити ко ће у осмину финала Еуробаскета са прве позиције.

Коментари 0
Повезане вијести
Велика побједа Соколова: Славија сјајном игром савладала Широког Велика побједа Соколова: Славија сјајном игром савладала Широког
Кадети Србије изборили пласман на Свјетско првенство Кадети Србије изборили пласман на Свјетско првенство
Нови трипл-дабл Николе Јокића Нови трипл-дабл Николе Јокића
Најчитаније
  • Мајор Листер са Кошара - прича о псу који је чувао српску војску
    14h 53m
    0
  • Годишњица рођења непоновљивог Моме Капора
    14h 52m
    3
  • Момо Капор: После љубави
    14h 58m
    3
  • Др Анђела Ристовић нови специјалиста офталмологије Болнице „Србија“
    12h 47m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Потписани уговори за бањско лијечење пензионера
    10h 34m
    2