Србија: По 25 евра за све који се вакцинишу до краја маја

05.05.2021. 10:12
0
ИЗВОР: СРНА

Предсједник Србије Александар Вучић најавио је данас да ће држава са по 3.000 динара /око 25,5 евра/ наградити све грађане који су се вакцинисали и који ће се вакцинисати до краја маја против вируса корона.

Вучић је за рекао да је синоћ разговарао са премијером Аном Брнабић о томе како да награде људе који су показали одговорност према свом и здрављу и животима својих ближњих, као и да подстакну на одговорност оне који се још нису вакцинисали.

Он је за Телевизију "Пинк" навео да ће ова помоћ бити исиплаћена поред финансијске помоћи пунољетним грађанима од 60 евра, која ће бити исплаћена двократно, а првих 30 евра биће исплаћено у мају.

- Желимо да дођемо близу колективног имунитета и да можемо да се посветимо само раду - истакао је Вучић.

Коментари 0
Повезане вијести
Црква Светог Арханђела у Борачу свједок многих историјских дешавања (ФОТО) Црква Светог Арханђела у Борачу свједок многих историјских дешавања (ФОТО)
Вакцину против рака пацијенти из Србије примиће до краја године Вакцину против рака пацијенти из Србије примиће до краја године
Србија постаје европски центар хуманоидне роботике Србија постаје европски центар хуманоидне роботике
Најчитаније
  • Јакна од антилопине коже
    10h 13m
    12
  • Годишњица погибије тинејџерке хероја Лепе Радић
    21h 35m
    16
  • Жена из пјесме Бијелог дугмета заиста је постојала, била је дивна бака тужне старости
    11h 8m
    27
  • Десанка Максимовић: Књижевна вила, пјесникиња душе
    12h 22m
    34
  • Претреси у Палама и још шест локалних заједница у Српској
    19h 15m
    1