Сребреница: Ватра се шири, пожар немогуће гасити са земље

08.09.2024. 10:28
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Шумски пожар који је избио прије неколико дана у Националном парку "Дрина" у рејону села Лука у општини Сребреница и даље се шири неприступачним тереном, стрминама и литицама изнад Перућачког језера на Дрини, потврђено је Срни у Територијалној ватрогасној јединици Сребреница.

 

Ватрогасци кажу да није могуће овај пожар гасити са земље јер је терен неприступачан и опасан за људе, као и за приступ технике.

Пожар захвата четинаре и ниско растиње.

Директор Националног парка Радомир Павловић каже да су тражили помоћ и да очекују да ће се данас у гашење пожара укључити и хеликоптери Хеликоптерског сервиса Републике Српске и Оружаних снага БиХ.

Начелник за друштвене дјелатности општине Сребреница Адем Мехмедовић рекао је Срни да се ноћас вратио са пожаришта гдје у току ноћи дежурају ватрогасци и радници шумарства, Националног парка и мјештани и да се пожар и даље шири неприступачним тереном према Дрини и шири врлетима и литицама узводно, гдје нема никакве могућности за гашење.

- Прогласили смо ванредно стање за мјесну заједницу Лука. Јутрос смо упутили механизацију према том селу да проорава путеве и прави пресјеке у случају да ватра крене према селу. Припремили смо и објекте за евентуалну евакуацију становништва уколико буде потребе, јер постоји опасност од велике количине дима у селу -  навео је Мехмедовић.

Он је истакао да се данас очекује укључивање хеликоптера Оружаних снага БиХ у гашење овог пожара.

На заустављању и спречавању ширења ватре када се приближи приступачном терену раде сребренички ватрогасци, који су непрекидно на терену, те радници шумарства и Националног парка, као и група мјештана и не дозвољавају ватри да се шири.

Коментари 0
Повезане вијести
Вукадин: Ефикасном интервенцијом угашен пожар на кући у насељу Врањеш Вукадин: Ефикасном интервенцијом угашен пожар на кући у насељу Врањеш
Сребреница: Александар Спасојевић из Рудог први допливао до Часног крста Сребреница: Александар Спасојевић из Рудог први допливао до Часног крста
Изгорио спрат куће, пожар изазвале новогодишње лампице Изгорио спрат куће, пожар изазвале новогодишње лампице
Најчитаније
  • Сарајевско ратиште 1992 - 1995 (Други дио)
    20h 12m
    12
  • Једно лице погинуло, осам повријеђено у Лапишници
    19h 46m
    6
  • Почело снимање завршних сцена филма "Линија" о доктору Лазићу
    17h 4m
    6
  • Детаљи несреће у Лапишници: Комбијем и камионом управљали возачи из Горажда и Бусоваче
    17h 46m
    0
  • Источно Сарајево: Лицу уручен прекршајни налог због вријеђања
    9h 39m
    4