Станивуковић: Хапшење Миличевића није правна, него политичка акција

09.06.2025. 11:50
1
ИЗВОР: katera.news

Хапшење Милана Миличевића није правна, него политичка акција и злоупотреба закона, права и институција, рекао је ово предсједник ПДП-а Драшко Станивуковић и додао да крај сваког режима почиње онда када повјерује да ће вјечно владати силом.

- Сваки режим који се боји истине и одговорности, прибјегава истим методама: притисак, застрашивање, монтиране оптужнице... Обруч се стеже око њих, а они га покушавају пренијети на опозицију. Почело је контролом медија, затим рушењем невладиних организација, гушењем финансирања политичких партија и дневном хајком. Сада долази најцрња фаза - фаза хапшења. Списак ће ширити, јер је то логика сваког режима који губи контролу, али нека знају једно: нисмо наивни и нисмо неспремни - рекао је он.

Станивуковић је додао да имају начине да се боре против злоупотребе институција и оних који их користе за интересе једне партије, а не народа.

Како је истакао, Миличевићу пружа пуну подршку.

- Милану Миличевићу пружам пуну и недвосмислену подршку. У земљи у којој криминал и корупција владају као главни закони, људи који се боре против тога не смију бити мете - рекао је Станивуковић.

 

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Might is Right 09.06.2025. 13:09
    Dakle poslije Nešića evo još jednog opozicionog lidera u apsu.
    Ipak refeks nadležnih nekako izostaje kada je riječ o vladajućim partijašima.
    To nas dovodi do dva logična zaključka;
    a) nadležni su u službi vladajućih partijaša
    b) vladajući partijaši su pošteni.
    Odgovor pod a ili b razotkriva karakter onoga što se naziva narod.
    a) niste botina vladajućih partijaša ali je velika vjerovatnoća da jeste botina opozicionih poštenjačina.
    b) vi ste sigurno botina vladajućih partijaša ili ste manjim procentom nesvjesni jave.


Повезане вијести
Драшко Станивуковић наставља активности на организационом јачању странке широм Републике Српске Драшко Станивуковић наставља активности на организационом јачању странке широм Републике С...
Предсједништво СДС-а: Oчекујемо да Драгојевић Стојић и Станивуковић врате њен мандат СДС-у Предсједништво СДС-а: Oчекујемо да Драгојевић Стојић и Станивуковић врате њен мандат СДС-у
Станивуковић у Источној Илиџи: Укинути ПДВ на ортопедска помагала Станивуковић у Источној Илиџи: Укинути ПДВ на ортопедска помагала
Најчитаније
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    19h 0m
    1
  • Изгорјело возило у мјесту Клек
    14h 40m
    0
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    20h 42m
    2
  • Зија Диздаревић и Звонимир Шубић, писци о којима се ћути (ФОТО)
    20h 21m
    0
  • Заборављени коријени: Манастир Црна Река - Тутин (ВИДЕО)
    28m
    0