Студенти кренули на пут за Острог са молитвом за Магдалену Влашки (ФОТО)

08.05.2023. 10:22
0
ИЗВОР: srna.rs

Студенти Медицинског и Богословског факултета из Фоче кренули су јутрос на молитвено пјешачење у манастир Острог, на поклоњење моштима Светог Василија Острошког, а ходочашће ове године има и добротворни карактер јер студенти истовремено прикупљају новчану помоћ за лијечење дјевојчице Магдалене Влашки из Трнова.

Након заједничке молитве у Храму Светог Саве, на пут дуг 144 километра кренуо је 61 студент, а планирано је да у манастир Острог стигну 11. маја у навечерје празника Светог Василија Острошког.

Ходочашће традиционално, пету годину, организује Студентски парламент Студентског дома Фоча, чији предсједник Синиша Стојкић истиче да ове године полази опет рекордан број.

Он је позвао све људе добре воље да учествују у добротворној акцији за Магдалену.

- Они могу да уплате помоћ на жирорачун, тако што ће симболично да откупљују наше кораке - навео је Стојкић.

Он је навео да су међу ходочасницима студенти из свих крајева Српске - са Пала, из Зворника, Бањалуке, Дервенте, Брчког, Фоче и других општина, а да су им се придружили и Фочаци који нису студенти.

Невесињац Ђорђе Вуковић, студент треће године медицине, шесту годину заредом иде на поклоњење Светом Василију.

- Из мог родног Невесиња ишао сам три године, а ово ми је трећа година из Фоче. Надам се да ћу овако наставити, све док могнем да идем, сваке године се вратим нов човјек, за један посто бољи, и надам се да ће тако да буде и ове године - рекао је Вуковић.

Студенти су на пут, који ће трајати четири дана - са преноћиштима у рафтинг кампу, манастиру Пива и парохијском дому у Никшићу, кренули уз благослов старјешине Храма Светог Саве Душана Андрића.

Слика

Фото: srna.rs

- Одслужили смо молитву и призвали благослов Духа Светог да сиђе на наше ходочаснике, на њихов молитвени ход у славу Божију и славу Светог Василија. Из године у годину број ходочасника је све већи, а ми у Фочи имамо посебан благослов Светог Василија Острошког, коме је посвећен наш Богословски факултет - рекао је Андрић.

Он је истакао да је Свети Василије био прави добри пастир који свој живот полаже за овце своје и зато га је Господ и прославио да његове нетрулежне мошти мироточе и исцјељују силом благодати Духа Светог.

- Нашим ходочасницима желимо да њихов ход буде благословен и да се још више оснажени духовно врате са молитвеног пута - додао је Андрић.

Сви који желе помоћи у овој акцији могу то учинити уплатом на рачун у НЛБ банци 562 012 81683148 11, са назнаком "хуманитарно", а прималац је Владимир Васић.

Магдалени Влашки, која се налази на лијечењу у Београду, дијагностикован је глиобластом, један од најтежих облика тумора на мозгу. За наставак лијечења у иностранству неопходно је прикупити око 300.000 евра.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра сахрана наше храбре дјевојчице Магдалене Влашки Сутра сахрана наше храбре дјевојчице Магдалене Влашки
Сахрана храбре дјевојчице Магдалене Влашки у сриједу, 27. новембра Сахрана храбре дјевојчице Магдалене Влашки у сриједу, 27. новембра
Магдалена Влашки отишла на љепше мјесто – храбра дјевојчица са анђелима Магдалена Влашки отишла на љепше мјесто – храбра дјевојчица са анђелима
Најчитаније
  • Сјећање на Миломира Јањића Зеку
    12h 9m
    0
  • Годишњица смрти предсједника СФРЈ Јосипа Броза Тита
    9h 55m
    20
  • Годишњица херојске погибије пилота Миленка Павловића
    12h 34m
    0
  • Паљанин нокаутирао Италијана
    9h 32m
    1
  • Младост у коферима, љубав у инбоксу, а свадба можда некад
    8h 7m
    0