Суд одбио да дисквалификује Трампа са избора 2024. године

02.10.2023. 17:50
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Врховни суд САД одбацио је данас случај у којем се захтијева дисквалификација Доналда Трампа са предсједничких избора 2024. године на основу уставне одредбе којом се забрањује обављање јавне функције свакоме ко је "учествовао у побуни".

Судије су одбиле жалбу Џона Ентонија Кастра, пореског савјетника из Тексаса, који затражио да се у оквиру 14. амандмана Устава САД Трамп дисквалификује као кандидат за предсједничку номинацију Републиканске странке, преноси Ројтерс.

У својој тужби Кастро је навео да је Трамп својим поступањем током немира и напада на Капитол хил 6. јануара 2021. године учествовао у побуни са својим присталицама, преноси Танјуг.

Коментари 0
Повезане вијести
Трамп нуди мигрантима 1.000 долара за добровољну депортацију Трамп нуди мигрантима 1.000 долара за добровољну депортацију
Трамп најавио поново отварање "Алкатраза" Трамп најавио поново отварање "Алкатраза"
"Тему" и "Шејн" поскупљују од 25. априла због америчких царина "Тему" и "Шејн" поскупљују од 25. априла због америчких царина
Најчитаније
  • На Башчаршији поскупјели ћевапи
    22h 19m
    13
  • Франц Кафка: Годишњица смрти књижевног великана
    2h 33m
    0
  • Игуман Методије: Ако на страдање гледамо онако како смо научили од светих отаца, даћемо му смисао
    17h 26m
    0
  • Упозорење у БиХ: Бруцелоза се шири на људе
    15h 38m
    1
  • Најављени прекиди у испоруци електричне енергије за сутра
    4h 33m
    0