Сутра исплата фебруарских пензија

07.03.2024. 11:43
1
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској сутра ће бити исплаћене фебруарске пензије за које је у буџету обезбијеђено 147,2 милиона КМ.

Од 1. јануара је редовним годишњим усклађивањем износ пензија повећан за 9,2 одсто у односу на претходни мјесец, саопштено је из Министарства финансија Републике Српске.

У прошлој години је извршено редовно усклађивање којим су пензије повећане за 13,32 одсто, а ванредно за 0,18 одсто.

Влада Републике Српске и ресорна министарства и даље ће радити на побољшању материјалног положаја пензионера у складу са економским кретањима у Српској, додаје се у саопштењу.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Đana 07.03.2024. 14:13
    Penzije bi bile dovoljne da nisu podigli cijene,i svaki dan druga cijena proizvoda za jelo,odnosno veća cijena.Hranu moramo kupiti i platiti obaveze.Na žalost penzije nisu dovoljne za preživljavanje ni penzionerima što primaju preko 1000,00 KM.
Повезане вијести
Повреде однијеле 66.000 радних дана Повреде однијеле 66.000 радних дана
Буџет Српске за наредну годину 7,409 милијарди КМ Буџет Српске за наредну годину 7,409 милијарди КМ
Тужилац проводи истрагу у вези злоупотребе функције Тужилац проводи истрагу у вези злоупотребе функције
Најчитаније
  • „Раде, сине, немој мајке заборавит...'“
    9h 55m
    3
  • Источно Ново Сарајево: Након упућених пријетњи, физички напао и повриједио жену
    8h 33m
    1
  • Марица Спасић, храбра Српкиња која је помагала „Младој Босни“ у борби против окупатора
    20h 48m
    0
  • Цетиње, град херој: Погледајте списак добровољаца у рату 1991/1992. године
    9h 56m
    2
  • Адвокат Дарио Сандић тражи предсједнички мерцедес да оде на славу и салу у Палати за картање
    23h 57m
    2