Sutra isplata februarskih penzija

07.03.2024. 11:43
1
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj sutra će biti isplaćene februarske penzije za koje je u budžetu obezbijeđeno 147,2 miliona KM.

Od 1. januara je redovnim godišnjim usklađivanjem iznos penzija povećan za 9,2 odsto u odnosu na prethodni mjesec, saopšteno je iz Ministarstva finansija Republike Srpske.

U prošloj godini je izvršeno redovno usklađivanje kojim su penzije povećane za 13,32 odsto, a vanredno za 0,18 odsto.

Vlada Republike Srpske i resorna ministarstva i dalje će raditi na poboljšanju materijalnog položaja penzionera u skladu sa ekonomskim kretanjima u Srpskoj, dodaje se u saopštenju.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Đana 07.03.2024. 14:13
    Penzije bi bile dovoljne da nisu podigli cijene,i svaki dan druga cijena proizvoda za jelo,odnosno veća cijena.Hranu moramo kupiti i platiti obaveze.Na žalost penzije nisu dovoljne za preživljavanje ni penzionerima što primaju preko 1000,00 KM.
Povezane vijesti
Srpska bogatija za 18 beba Srpska bogatija za 18 beba
Srpska se u Srbiji zadužuje 22 miliona evra Srpska se u Srbiji zadužuje 22 miliona evra
Domaći farmeri na ivici Domaći farmeri na ivici
Najčitanije
  • Milanko Cicović - ne uprlja srce mržnjom, a pokaza čojstvo i junaštvo
    5h 42m
    11
  • Jakna od antilopine kože
    18h 41m
    13
  • Žena iz pjesme Bijelog dugmeta zaista je postojala, bila je divna baka tužne starosti
    19h 36m
    27
  • Desanka Maksimović: Književna vila, pjesnikinja duše
    20h 50m
    34
  • Istočna Ilidža: Održan sastanak sa predstavnicima Udruženja veterana Vojne policije Sarajevsko – romanijskog korpusa
    21h 28m
    2