Сутра пливање за Часни крст у Требињу, Билећи, Невесињу и Гацку

18.01.2025. 12:08
0
ИЗВОР: srna.rs

У Требињу ће сутра бити организовано традиционално пливање за Часни крст у ријеци Требишњици.

У Саборном храму Преображења Господњег биће служена литургија од 9.00 часова, а потом ће у 10.30 часова градским улицама поћи литија до Требишњице, гдје ће бити освештана вода и одржано пливање за Часни крст, најављено је из Саборног храма.

Пливање за Часни крст биће одржано и на Билећком језеру у Билећи након литургије у Саборном храму Светог Саве која ће почети у 9.00 часова.

Богојављенско пливање за Часни крст у Невесињу и ове године биће одржано на језеру Алаговац.

Након литургије у Саборном храму, која почиње у 9.00 часова, кренуће литија градским улицама до изворишта Једреш, гдје ће бити обављено велико освештање богојављенске водице.

Пливање за Часни крст на језеру Алаговац почиње у 12.00 часова.

Богојављенско пливање биће организовано и у општини Гацко на језеру Десивоје у 12.00 часова.

Српска православна црква прославља 19. јануара Богојављење - празник крштења Исуса Христа, којим је почела његова мисија и проповиједање хришћанске вјере.

Богојављење је један од највећих хришћанских празника јер се сматра да су се у тренутку крштења први пут заједно појавили Отац, Син и Дух Свети, чиме је први пут објављена тајна Свете Тројице, који су постали симбол вјере.

Коментари 0
Повезане вијести
Породичног љекара промијенило 11.340 грађана Породичног љекара промијенило 11.340 грађана
Главни ревизор Републике Српске тражи плату већу од 10.000 КМ Главни ревизор Републике Српске тражи плату већу од 10.000 КМ
Земљотрес јачине 2,7 степени Рихтера на подручју Фоче Земљотрес јачине 2,7 степени Рихтера на подручју Фоче
Најчитаније
  • Српски цвијет изузетне љепоте ставите на ревер и будите поносни
    19h 52m
    1
  • Крај Првог свјетског рата – 11. новембар 1918. године
    21h 16m
    6
  • Кречар: Aбазовић у тренутку несреће био у стадијуму тешког пијанства
    14h 37m
    0
  • Шта то бјеше 6. новембра 1918?
    15h 13m
    13
  • Данас Свјетски дан самаца
    21h 21m
    0