Сутра почињу "Дани Српске у Србији"

21.09.2021. 12:19
0
ИЗВОР: Срна

Традиционална манифестација "Дани Српске у Србији", коју организује Представништво Републике Српске у Србији по девети пут, почеће сутра у Београду.

Ове године манифестација ће бити организована у 11 градова у Србији - Београду, Новом Саду, Крушевцу, Краљеву, Крагујевцу, Шиду, Кикинди, Зрењанину, Сечњу, Суботици и Нишу.

Током осам дана трајања манифестације биће организоване и двије велике промоције инвестиционих потенцијала пословних слободних зона Републике Српске, од којих ће прва одржана сутра у Привредној комори Србије у Београду, а друга, 29. септембра у Привредној комори Војводине.

Посебан акценат ће се ставити на регију Подриња, а биће представљене и пословне и слободне зоне четири велика града Републике Српске – Приједора, Градишка, Зворника и Требиња.

Директор Представништва Републике Српске у Србији Млађен Цицовић изјавио је раније да ће бити организовани и сусрети градова из Републике Српске са збратимљеним општинама и градовима у Србији, али и нова братимљења.

Ове године биће представљена и туристичка понуда Републике Српске - од Јахорине преко рафтинга на Тари и Врбасу, до бањског туризма и могућности заједничког наступа Србије и Републике Српске на туристичким сајмовима у Европи и свијету.

Туристички потенцијали којима Република Српска располаже биће представљени током цијелог трајања манифестације, и то по два дана у Београду, Крушевцу, Краљеву, Крагујевцу, Нишу, Суботици и Новом Саду.

Публици у Србији биће представљени и умјетнички програми - шест позоришних представа за одрасле и једна за дјецу, пет концерата озбиљне, забавне и рок музике и један књижевни програм.

Цицовић је навео да ће у оквиру представљања културно-умјетничког стваралаштва, ове године бити организоване представе Народног позоришта Републике Српске 23. септембра у Новом Саду и Дјечјег позоришта Републике Српске, 27. септембра у Нишу.

"Ту су и представе Градског позоришта из Требиња у Зрењанину и приједорског позоришта у Кикинди 26. септембра, као и бањалучког Студентског позоришта у Крагујевцу 25. септембра, а први пут на манифестацији наступиће и бијељинско позориште представом у Крушевцу 23. септембра, док ће у Краљеву, 24. септембра бити изведена представа Култрног центра Источног Сарајева", навео је Цицовић.

Музички програми почеће концертом Симфонијског оркестра Бањалучке филхармоније сутра на свечаном овогодишње манифестације у режији Драгана Елчића, а током манифестације биће организовани и наступи етно групе "Ив"“ из Добоја "Катера" из Источног Сарајева и "Траг" из Бањалуке, као и група "Оне три" из Бањалуке.

У књижевном програму предвиђено је вече пјесника Горана Врачара и романописца Жељка Пржуља из Источног Сарајева, који ће на захтјев публике у Суботици наступити у том граду 28. септембра у Српском клтурном центру "Свети Сава" у 19.00 часова.

"Дан Српске у Србији" завршиће се 29. септембра у Новом Саду.

Коментари 0
Повезане вијести
Часни појас Пресвете Богородице остаје у Београду до 5. јуна Часни појас Пресвете Богородице остаје у Београду до 5. јуна
Хиљаде вјерника чекају да се поклоне великој светињи Хиљаде вјерника чекају да се поклоне великој светињи
Лажни љекари оштетили више људи за 25.000 евра Лажни љекари оштетили више људи за 25.000 евра
Најчитаније
  • Генерација ’87. поново на окупу – двије деценије касније (ФОТО)
    11h 5m
    0
  • Паљанин преварен на друштвeним мрежама за више од 20.000 КМ
    9h 35m
    0
  • Драгољуб Јеличић, дјечак херој Великог рата
    4h 9m
    4
  • Којић: Марија Ана Милинковић једна од најбољих амбасадора Пала у свијету
    14h 4m
    0
  • Олимпијско сребро са брда Гат
    5h 9m
    3