Сутра постепено наоблачење

18.09.2023. 15:49
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској и Федерацији БиХ сутра ће бити претежно сунчано, уз постепено наоблачење и кишу у већини предјела.

Ујутро и прије подне очекује се претежно сунчано уз постепено наоблачење од сјеверозапада. Од средине дана наоблачење ће донијети слабу кишу прво на сјеверу и западу, а током послијеподнева падавине ће јачати, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Јачи пљускови премјештаће се од запада и сјевера ка југу и истоку, а понегдје ће бити и локалних непогода уз јаче пљускове са грмљавином и јаким вјетром.

На југу и југоистоку биће суво, а повремени пљускови су могући само понегдје касније послије подне. Увече ће падавине престати у већини предјела.

Јутарња температура ваздуха биће од 16 до 21, у вишим предјелима од 12, а дневна од 27 до 32, у вишим предјелима од 24 степена Целзијусова.

Дуваће слаб до умјерен вјетар углавном западних смјерова, а при пљусковима повремено јак.

У већини крајева данас преовладава сунчано вријеме уз малу до умјерену облачност, наводе из Федералног хидрометеоролошког завода.

Температура ваздуха у 14.00 часова: Бјелашница 15, Чемерно 22, Калиновик, Мраковица и Соколац 24, Хан Пијесак 25, Гацко и Кнежево 26, Дринић 27, Билећа, Сребреница, Фоча и Неум 28, Сарајево, Мркоњић Град, Србац и Требиње 29, Бањалука, Нови Град, Приједор, Рибник и Рудо 30, Бијељина, Вишеград, Добој и Зворник 31 и Мостар 32 степена Целзијусова.

Коментари 0
Повезане вијести
За викенд промјенљиво облачно са сунчаним периодима За викенд промјенљиво облачно са сунчаним периодима
Сутра киша, понегдје пљускови са грмљавином Сутра киша, понегдје пљускови са грмљавином
Сутра сунчано уз развој облачности Сутра сунчано уз развој облачности
Најчитаније
  • Дан када је океан прогутао „непотопиви“ Титаник
    3h 34m
    3
  • Београдско „Коло“ у Палама
    1h 49m
    0
  • Освештани темељи будућег Храма Светих апостола Петра и Павла у Подроманији
    18h 32m
    0
  • Сутра исплата мјесечног борачког додатка и накнада корисницима социјалних давања
    23h 5m
    0
  • Пада цијена нафте
    17h 37m
    0