Сутра вјетровито и промјенљиво вријеме

23.03.2025. 14:45
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској и ФБиХ сутра ће бити вјетровито и промјенљиво вријеме, уз јачу кишу и пљускове са грмљавином уз обилније падавине на југу и западу.

Киша ће се током дана премјештати ка северу и истоку, на западу уз постепени престанак падавина и разведравање у вечерњим часовима. На истоку у првом дијелу дана топлије уз више сувог и сунчанијег времена, саопшопштено је из Републичког хидрометеоролкошког завода.

Вјетар на крајњем сјеверу слаб до умјерен, у осталим предјелима умјерен до јак југо уз олујне ударе. Југо ће у другом дијелу дана бити у слабљењу.

Минимална температура ваздуха од пет у вишим предјелима и на истоку до 12 степени Целзијусових на западу.

Максимална температура ваздуха од 14 на југу до 21 степен Целзијусов на истоку, у вишим предјелима од 10.

Из Федералног хидрометеоролошког завода наводе да је данас у Републици Српској и ФБиХ данас је било умјерено до претежно облачно вријеме.

Киша је забиљежена понегдје у Херцеговини, источним и југозападним подручјима земље.

Вријеме у 13.00 часова: Чемерно и Гацко шест, Билећа 11, Мостар и Соколац 12, Требиње 13, Кнежево 14, Мркоњић Град, Шипово 15, Сарајево и Рибник 17, Фоча и Вишеград 19, Зеница и Бијељина 20, Бањалука 21, Сански Мост, Србац, Нови Град и Добој 22.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра претежно облачно Сутра претежно облачно
Наш град јутрос богатији за четири становника Наш град јутрос богатији за четири становника
Сутра облачно и хладно Сутра облачно и хладно
Најчитаније
  • Симболика божићне пшенице и како је на прави начин посадити
    13h 45m
    1
  • На данашњи дан 1885. изашао први број "Босанске виле"
    6h 22m
    2
  • Претреси на подручју Посушја, Широког Бријега и Пала због кријумчарења и крађа
    14h 17m
    1
  • Зима почиње у недјељу
    10h 6m
    1
  • Теодора Делипара испунила норму за Зимске олимпијске игре "Милано-Кортина 2026"
    13h 29m
    2