Сви основци се данас враћају у школске клупе

12.04.2021. 08:55
0
ИЗВОР: СРНА

Настава за ученике од првог до деветог разреда у Републици Српској од данас ће се одвијати у просторијама основних школа, а за средњошколце ће и даље бити организована на даљину, саопштено је из Министарства просвјете и културе.

Из Министарства подсјећају да је овај закључак Републички штаб за ванредне ситуације донио у петак, 9. априла.

- Задужене су све васпитно-образовне установе и градски и општински штабови за ванредне ситуације јединица локалне самоуправе у Републици Српској да, у складу са епидемиолошком ситуацијом, редовно обавјештавају Министарство, те уколико буде потребно доставе приједлог за обустављање наставе у школама и прелазак на одвијање наставе на даљину -  наведено је у саопштењу.

Наставља се и са организацијом проширеног програма продужени боравак и јутарње чување, као и свих спортских и других активности школске дјеце и омладине у просторијама основних школа у Републици Српској.

За ученике средњих школа и даље ће бити организована настава на даљину, у складу са инструкцијом од 22. марта.

- Приједлог за обустављање наставе у школама може да обухвата све школе на подручју одређене јединице локалне самоуправе или само одређене школе са или без подручних одјељења - наведено је у саопштењу.

Из Министарства су напоменули да су све школе дужне да се придржавају свих мјера и препорука, те дда организују рад у складу са актима који су и даље на снази. 

Коментари 0
Повезане вијести
Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће
Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда
Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску
Најчитаније
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    23h 21m
    3
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    20h 53m
    0
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    4h 14m
    0
  • Свједочанство мајке Милке Божић о страдању кћерке Зорице
    21h 14m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    8h 6m
    0