Svi osnovci se danas vraćaju u školske klupe

12.04.2021. 08:55
0
IZVOR: SRNA

Nastava za učenike od prvog do devetog razreda u Republici Srpskoj od danas će se odvijati u prostorijama osnovnih škola, a za srednjoškolce će i dalje biti organizovana na daljinu, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete i kulture.

Iz Ministarstva podsjećaju da je ovaj zaključak Republički štab za vanredne situacije donio u petak, 9. aprila.

- Zadužene su sve vaspitno-obrazovne ustanove i gradski i opštinski štabovi za vanredne situacije jedinica lokalne samouprave u Republici Srpskoj da, u skladu sa epidemiološkom situacijom, redovno obavještavaju Ministarstvo, te ukoliko bude potrebno dostave prijedlog za obustavljanje nastave u školama i prelazak na odvijanje nastave na daljinu -  navedeno je u saopštenju.

Nastavlja se i sa organizacijom proširenog programa produženi boravak i jutarnje čuvanje, kao i svih sportskih i drugih aktivnosti školske djece i omladine u prostorijama osnovnih škola u Republici Srpskoj.

Za učenike srednjih škola i dalje će biti organizovana nastava na daljinu, u skladu sa instrukcijom od 22. marta.

- Prijedlog za obustavljanje nastave u školama može da obuhvata sve škole na području određene jedinice lokalne samouprave ili samo određene škole sa ili bez područnih odjeljenja - navedeno je u saopštenju.

Iz Ministarstva su napomenuli da su sve škole dužne da se pridržavaju svih mjera i preporuka, te dda organizuju rad u skladu sa aktima koji su i dalje na snazi. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Miloš Parović iz Nevesinja najbolji guslar Srpske Miloš Parović iz Nevesinja najbolji guslar Srpske
Objavljen konkurs za upis učenika u prvi razred srednjih škola u Republici Srpskoj Objavljen konkurs za upis učenika u prvi razred srednjih škola u Republici Srpskoj
Vlada Republike Srpske prihvatila zaduženje od 35,2 miliona evra Vlada Republike Srpske prihvatila zaduženje od 35,2 miliona evra
Najčitanije
  • Stari Brod – zelena grobnica (VIDEO)
    5h 33m
    15
  • Na današnji dan rođen veliki Miodrag Lazić
    15h 23m
    5
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    9h 54m
    2
  • Miloš Parović iz Nevesinja najbolji guslar Srpske
    13h 47m
    2
  • Godišnjica ubistva dvogodišnjeg Marka
    14h 11m
    1