Тачију продужен притвор

14.10.2025. 19:12
0
ИЗВОР: srna.rs

Суд у Хагу продужио је притвор за још два мјесеца бившем вођи терористичке ОВК Хашиму Тачију оптуженом за ратне злочине над Србима, неалбанцима и политичким неистомишљеницима на Косову и Метохији.

Судско вијеће је оцијенило да недостају информације које би оправдале закључак да би се Тачи, уколико би био пуштен, могао појавити пред судом, односно да не би побјегао од правде, преноси "Косово онлајн".

Осим тога, судско вијеће је закључило да би оптужени могао да омета поступке специјализованих вијећа и да изврши кривична дјела против оних који се сматрају противницима ОВК-а, укључујући свједоке који су дали или би могли да дају исказ и у паралелним поступцима.

Утврђено је да ниједна од алтернативних мјера не би могла да ублажи ове ризике, па је закључено да је продужење притвора за два мјесеца неопходно и оправдано.

Тачи је оптужен у предмету заједно са Кадријем Весељијем, Реџепом Сељимијем и Јакупом Краснићијем.

Оптужница их терети за прогон на политичкој и етничкој основи, мучење, отмице, убиства и друга недјела.

Они су ухапшени 2020. године и од тада су у притвору у Хагу.

Коментари 0
Повезане вијести
Укинута првостепена пресуда Дураковићу за злочине над Србима у Чајничу Укинута првостепена пресуда Дураковићу за злочине над Србима у Чајничу
Злочин над Србима у Сијековцу међу првим детонаторима рата Злочин над Србима у Сијековцу међу првим детонаторима рата
Драшко Станивуковић пуштен из притвора Драшко Станивуковић пуштен из притвора
Најчитаније
  • Преминула Јована Марић, истакнути музички педагог и диригент
    15h 16m
    0
  • Јавна дискусија о вакцинацији дјеце 25. априла у Културном центру Источно Ново Сарајево
    7h 26m
    0
  • Сјајан успех Милице Рудуљић у Бањалуци
    10h 9m
    2
  • Данас Побусани понедјељак
    15h 1m
    0
  • "Помоз Бог" — више од поздрава
    4h 27m
    1