Такмичари Џију-џицу клуба „Славија“ освојили 53 медаље у Лозници

14.05.2023. 18:38
1
ИЗВОР: katera.news

Такмичари Џију-џицу клуба „Славија“ овог викенда наступили су на Трећем међународном турниру „ЛОЗНИЦА ОПЕН 2023“,  на коме је учествовало 475 такмичара из 29 клубова.

Представници клубова су долазили из осам држава региона - Босне и Херцеговине, Србије, Црне Гора, Македоније, Словеније, Хрватске, Аустрије и Мађарске, а „Славија је са 51 такмичаром освојила 53 медаље и то 14 златних, 15 сребрених и 24 бронзане медаље.

Освајачи златних медаља су:

Алексеј Гавриловић, Кристина Јокановић, Иван Карабатак, Вук Митровић, Лана Врзић, Даница Самардзија, Димитрије Иконић, Ања Ждрале 2x ( и у старијој узрастној категорији), Кристијан Петровић, Урош Бојанић, Павле Готовац, Андјела Ждрале 2x (и у сениорској категорији).

Освајачи сребрених медаља су:

Алекса Крешталица, Алексеј Гавриловић, Лука Тадић, Никодина Крајишник, Лука Маринковић, Алексеј Илић, Софија Шкрба, Нина Рајак x2 (и у старијој узрастној категорији), Урош Нишић, Наташа Баљак, Марко Бајић, Милан Мандић, Павле Готовац, Ивана Ђорем.

Освајачи бронзаних медаља су:

Вукашин Крајишник, Марија Срдановић, Данијел Бабаљ, Димитрије Иконић, Алексеј Илић, Ема Трапара, Даница Маунага, Милица Маунага, Павле Дивчић, Сунчица Тешан, Андреј Василић, Филип Шантић x2 (и у узрастној старијој категорији), Филип Вујадиновић, Даница Мацан, Кристијан Петровић,  Бориша Кењић, Теодора Југовић, Урош Бојанић, Наташа Баљак x2 ( и у узрастној старијој категорији),  Ивана Ђорем , Милан Мандић, Александар Ђорем.

Овог пута побједничко постоље нису успијели да изборе:

Ива Петрови, Луција Вукадиновић, Ирина Иконић, Тибор Срдић, Теодора Нишић, Душан Шантић, Милош Трапара, Магдалена Дивчић, Огњен Дивчић, Стефан Бабаљ, Растко Голијанин.

Такође, такмичари овог клуба су поново показали да су ненадмашива екипа која је у укупном пласману поново заузела улогу лидера и оправдала свој рад и квалитет.

Такмичаре су, овог пута, предводила четири тренера - Данијел Блажић, Александар Ђукелић, Давор Бујак и Анђела Ждрале, док је улогу судије заузео Лазар Матић.

Из клуба истичу да је ово врло значајан резултат и да ће се и даље квалитетно спремати и радити за такмичења која очекују у наредном периоду.