Тегелтија: Морали смо учествовати у раду заједничких институција

29.09.2021. 17:28
0
ИЗВОР: Катера

Предсједавајући Савјета министара БиХ Зоран Тегелтија рекао је у разговору за Новинску агенцију СРНА да би неусвајање одлуке о привременом финансирању заједничких институција довело до тога да буџет Српске буде оптерећен са додатних 70 милиона КМ, који је већ уплаћен у заједничке институције.

Тегелтија је истакао да би неусвајање поменуте одлуке довело до тога да буџет заједничких институција буде у великом суфициту.

На тврдње опозиције из Републике Српске, која је осудила учешће министара из Републике Српске у раду заједничких институција упркос ранијем договору и закључцима Народне скупштине Републике Српске, Тегелтија је рекао да министри и он никад не би прекршили закључке парламента Српске.

Подсјећамо, Савјет министара БиХ је на јучерашњој телефонској сједници усвојио Одлуку о привременом финансирању за период октобар - децембар, чиме је спријечена потпуна блокада бх. институција.

Одржавање сједнице Савјета министара Бих од предсједавајућег Зорана Тегелтије (СНСД) тражио је високи представник Кристијан Шмит, којег владајућа партија у Српској не признаје и његове одлуке сматра ништавним.

Коментари 0
Повезане вијести
Митрополит Хризостом служи на празник Свете Текле у Старој цркви на Башчаршији Митрополит Хризостом служи на празник Свете Текле у Старој цркви на Башчаршији
Усвојена Реформска агенда Усвојена Реформска агенда
Сједница без кворума и без усаглашене реформске агенде Сједница без кворума и без усаглашене реформске агенде
Најчитаније
  • Полиција се потукла са полицијом, има повријеђених
    10h 11m
    2
  • Свијет није видио "луђег" диктатора
    20h 53m
    9
  • Урош Галинац из Источног Сарајева заблистао у такмичењу „Никад није касно“
    18h 1m
    0
  • Уопште није из Француске – Одакле потиче и како је настао кроасан?
    18h 49m
    0
  • ВиК Пале: Ванредно обавјештење
    19h 8m
    0