Топ пет намирница за ублажавање мигрене

09.08.2024. 17:12
0
ИЗВОР: B92.net

Кад заболи глава, већина посеже за таблетама, али можда сљедећи пут можете да покушате с неком од намирница које захваљујући свом саставу могу на природан начин смањити бол или спријечити нападе мигрене.

Ако желите да смањите унос аналгетика, пробајте уз помоћ хране да ублажите бол. Већина минерала, витамина се заправо налази у намирницама, а ове "лијекове" не морате тражити у апотеци већ у локалном маркету. Не би било лоше да им дате шансу прије него што се навикнете на таблете.

1. Кромпир

Храна богата калијумом доказано помаже при ублажавању главобоље, а печени кромпир са љуском има чак 600 милиграма калијума.

2. Банане

Овај динамични дуо калијума и магнезиијума налази се у овој укусној воћки, коју већина воли да једе. Уколико вам пулсира глава, магнезијум има умирујући ефекат који вам може помоћи.

3. Лубеница

У много ситуација кад осјећате главобољу, ви сте заправо дехидрирали. У овом случају, од помоћи може да буде водом богата лубеница. Уз то што ће вас хидрирати, лубеница је богата магнезијумом и калијумом.

4. Ананас

И ананас може да ублажи главобољу. Свјеж ананас садржи ензим по имену бромелаин, који је нека врста природног аналгетика. Он такође има антиупална својства, што такође доприноси смањењу главобоље.

5. Краставац

Као и лубеница, и краставац може помоћи у случају слабе хидрираности пише Попсугар. Будући да се састоји од 95 одсто воде краставац је савршена опција за свјежи међуоброк.

Коментари 0
Повезане вијести
Која храна природно лијечи несаницу? Која храна природно лијечи несаницу?
Цијене животних намирница од 2019. до данас Цијене животних намирница од 2019. до данас
Шест начина да спријечите главобољу Шест начина да спријечите главобољу
Најчитаније
  • Драган Мацан отпутовао у Москву, потребно прикупити преостала средства за лијечење
    21h 55m
    0
  • Зија Диздаревић и Звонимир Шубић, писци о којима се ћути (ФОТО)
    1h 14m
    0
  • Супер КОРТ маркет у Источном Сарајеву запошљава нове чланове
    23h 35m
    0
  • Паљанка Маја Јелић о животу и студирању у Санкт Петербургу
    23h 44m
    1
  • Којић и Грубачићева предали кандидатске листе Покрета Сигурна Српска
    19h 45m
    1