Требињка која руши предрасуде - у 93. години дневно преплива и до 1.500 метара

23.01.2026. 12:41
1
ИЗВОР: rtrs.tv

Ући у десету деценију живота, само по себи је нека врста успјеха, поготово ако се позне године дочекају у добром здрављу.

А са деведесет и двије свакодневно се бавити спортом и уз то бити активан члан заједнице права је ријеткост. Требињка Рајка Кебељић једна је од оних који крше правила и који свакога дана показују да су године, ипак, само број.

Енергија и животна радост којом зрачи ова деведесетдвогошња госпођа могла би да посрами и оне пет пута млађе од ње.

Када упознате Рајку тешко вам је да повјерујете да је рођена шест година прије Другог свјетског рата.

Неукротива енергија и жеља за слободом од ране младости Рајку је усмјерила ка спорту, иако је у то вријеме женски спорт био тек у зачецима. Присјећа се како је била прва Требињка на скијама.

У здравом тијелу здрав дух – крилатица је која није настала тек тако. Госпођа Рајка са своје 92 године живи је доказ. Готово да не прошушта ниједан културни или спортски догађај у граду, а спорт прати и на телевизији.

И да, наравно да Рајка редовно тренира и данас, хода по неколико километара и плива .

Прича Рајка како њена појава на базену, међу гостујућим спортистима, који је не познају, изазива знатижељу. Јер њених је вршањака мало и међу живима, а на спортским теренима да и не говоримо.

Животна радост је не напушта, и увијек дотјерана, стално је тамо гдје се нешто занимљиво догађа. А када би постојало неко спортско такмичење за њену генерацију, вјерујемо да би и данас била првакиња. Али и без тога, Рајка је свакако побједник.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Čitalac 23.01.2026. 15:23
    Nevjerovatno. Svaka čast!
Повезане вијести
Успјешан наступ музичке и рецитаторске секције СШЦ "Источна Илиџа" у Требињу Успјешан наступ музичке и рецитаторске секције СШЦ "Источна Илиџа" у Требињу
Два пехара и 11 медаља за Џудо клуб „Спарта“ у Требињу Два пехара и 11 медаља за Џудо клуб „Спарта“ у Требињу
Служен помен владици Атанасију поводом пет година од упокојења Служен помен владици Атанасију поводом пет година од упокојења
Најчитаније
  • Сјећања Вјере Ковачевић: Мој стриц, Сава Ковачевић/Од дјечачких дана до погибије на Сутјесци
    23h 4m
    37
  • Преки суд Саве Ковачевића
    6h 0m
    30
  • Марија Карађорђевић, српска краљица која заслужује поштовање равно светици
    5h 33m
    8
  • Нормализован саобраћај на магистралном путу Рогатица–Подроманија
    20h 41m
    0
  • Због удеса обустављен саобраћај у мјесту Козадре на путу Рогатица–Подроманија
    21h 43m
    0