Три мjесеца од пада надстрешнице - студенти и грађани одали пошту погинулима у Новом Саду

01.02.2025. 13:08
0
ИЗВОР: sputnikportal.rs

Студенти београдских факултета, послије дводневног пјешачења, дошли су у Нови Сад како би се придружили новосадским колегама у обиљежавању три мјесеца од погибије 15 људи у паду надстрешнице на жељезничкој станици. Положили су цвијеће и одали пошту испред жељезничке станице. За данас најављена блокада сва три моста у граду.

Студенти и грађани окупили су се испред жељезничке станице у Новом Саду и петнаестоминутном тишином одали пошту страдалима у несрећи на жељезничкој станици.

Прије тога су запалили свијеће, оставили цвијеће и плишане играчке на мјесу погибије 15 људи.

Студенти који блокирају факултете у Новом Саду најавили су блокаду сва три моста у том граду, поводом три мјесеца од трагедије на жељезничкој станици.

Групе студената настављају блокаде факултета тврдећи да четири захтјева која су изнијели на почетку протеста нису испуњени, док представници власти наводе да су захтјеви студената у блокади испуњени.

Коментари 0
Повезане вијести
Кина укида 12.000 смјерова на факултетима: Вјештачка интелигенција збрисала традиционалне дипломе Кина укида 12.000 смјерова на факултетима: Вјештачка интелигенција збрисала традиционалне ...
Часном појасу Пресвете Богородице у Београду се поклонило више од 1,1 милион људи Часном појасу Пресвете Богородице у Београду се поклонило више од 1,1 милион људи
Сутра испраћај Часног појаса Пресвете Богородице Сутра испраћај Часног појаса Пресвете Богородице
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    13h 59m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    13h 45m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    15h 6m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    12h 22m
    1
  • Источна Илиџа: Потписивање уговора о стипендирању у сриједу
    14h 11m
    0