Tri mjeseca od pada nadstrešnice - studenti i građani odali poštu poginulima u Novom Sadu

01.02.2025. 13:08
0
IZVOR: sputnikportal.rs

Studenti beogradskih fakulteta, poslije dvodnevnog pješačenja, došli su u Novi Sad kako bi se pridružili novosadskim kolegama u obilježavanju tri mjeseca od pogibije 15 ljudi u padu nadstrešnice na željezničkoj stanici. Položili su cvijeće i odali poštu ispred željezničke stanice. Za danas najavljena blokada sva tri mosta u gradu.

Studenti i građani okupili su se ispred željezničke stanice u Novom Sadu i petnaestominutnom tišinom odali poštu stradalima u nesreći na željezničkoj stanici.

Prije toga su zapalili svijeće, ostavili cvijeće i plišane igračke na mjesu pogibije 15 ljudi.

Studenti koji blokiraju fakultete u Novom Sadu najavili su blokadu sva tri mosta u tom gradu, povodom tri mjeseca od tragedije na željezničkoj stanici.

Grupe studenata nastavljaju blokade fakulteta tvrdeći da četiri zahtjeva koja su iznijeli na početku protesta nisu ispunjeni, dok predstavnici vlasti navode da su zahtjevi studenata u blokadi ispunjeni.

Komentari 0
Povezane vijesti
Kina ukida 12.000 smjerova na fakultetima: Vještačka inteligencija zbrisala tradicionalne diplome Kina ukida 12.000 smjerova na fakultetima: Vještačka inteligencija zbrisala tradicionalne ...
Časnom pojasu Presvete Bogorodice u Beogradu se poklonilo više od 1,1 milion ljudi Časnom pojasu Presvete Bogorodice u Beogradu se poklonilo više od 1,1 milion ljudi
Sutra ispraćaj Časnog pojasa Presvete Bogorodice Sutra ispraćaj Časnog pojasa Presvete Bogorodice
Najčitanije
  • Jako nevrijeme pogodilo opštine Istočno Novo Sarajevo i Istočna Ilidža
    8h 30m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Besplatan prevoz za učenike i penzionere
    8h 53m
    0
  • Opština Pale: Javni poziv zajednicama etažnih vlasnika
    5h 48m
    0
  • "Konferencija beba", najljepši i najveseliji događaj u Istočnoj Ilidži, 26. juna
    12h 22m
    0
  • Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO)
    7h 58m
    0