Трка каријере Страхиње Ерића

19.12.2022. 19:26
0
ИЗВОР: sport.dc

Најбољи босанскохерцеговачки нордијац Страхиња Ерић, одскијао је трку каријере у аустријском Санкт Улрајху у оквиру Алпског купа.

Ерић је десет километара слободним стилом завршио са временом 23:31.5 минута, што је било минуту и 15 секунди спорије од побједника Елије Барпа из Италије. На крају довољно за 29. мјесто чиме је освојио два бода за такмичење, а ФИС тачке оборио на 73.87.

У Санкт Улрајху наступили су и  Милош Чолић који је исту дисциплину завршио на 56. мјесту. Милош Стевић је наступао у јуниорској конкуренцији на исту дистанцу, те је заузео 74. мјесто, док је спринт трчао у сениорској конкуренцији и завршио на 96. мјесту. Сара Плакаловић је дистанцу за јуниорке завршила на 67. мјесту, а спринт на 74. мјесту.