Трново: Парастос за 130 погинулих бораца и 101 цивила

14.02.2024. 15:51
0
ИЗВОР: srna.rs

У Храму Светог великомученика Георгија у Трнову данас је, Дана бораца, служен парастос за 130 бораца и 101 цивила који су погинули у протеклом Одбрамбено-отаџбинском рату.

Начелник општине Трново Драгомир Гаговић и предсједник Скупштине општине Синиша Голијанин су након парастоса положили цвијеће у Спомен-капели на Централном спомен-обиљежју и код бисте Срђана Кнежевића на истоименом тргу у Трнову, саопштено је из Општинске управе.

Помену и полагању цвијећа присуствовали су представници општинских удружења, Општинске борачке организације Трново, Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила, Удружења ратних војних инвалида, Општинске организације старјешина војске Републике Српске, Удружења логораша општине, те директори јавних предузећа и установа.

Широм Републике Српске данас се обиљежава Дан бораца Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српска у којем су погинула 23.752 борца и 220 година од Првог српског устанка.

Коментари 0
Повезане вијести
Бјелица: Прати се ситуација, тренутно нема значајнијих проблема Бјелица: Прати се ситуација, тренутно нема значајнијих проблема
Бјелица: Водостај Жељезнице у порасту, појавили се и бујични потоци Бјелица: Водостај Жељезнице у порасту, појавили се и бујични потоци
ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
Најчитаније
  • Све боје аутистичног спектра – прича једне маме о љубави, борби и успјеху
    12h 40m
    1
  • Лице дошло у просторије Сипе и тамо се предало
    9h 2m
    0
  • Смрт у братовој јакни
    12h 22m
    0
  • Ђокановић: Највећи непријатељ Републике Српске постала је њена власт
    13h 54m
    5
  • Син дипломате међу нападачима на српске ђаке у Сарајеву!?
    5h 55m
    3