У 48 школа Српске прикупљено 20.000 КМ за дјецу на Космету

11.12.2019. 10:03
0
ИЗВОР: Srna

Ученици из 48 основних и средњих школа Републике Српске до сада су помогли двије хуманитарне акције Одбора из Бањалуке за помоћ Србима на Косову и Метохији, уплативши укупно више од 20.000 КМ.

Предсједник Одбора Милорад Арлов изјавио је Срни да се, уз подршку Министарства просвјете и културе Српске, десетак већих основних, неколико средњих и доста школа са мањим бројем ученика укључило у акције за помоћ изградњи и опремању Дневног центра “Подржи ме – 9. јануар” у Косовској Митровици за 140 дјеце и младих са потешкоћама у развоју и “За дјечији осмијех на Космету”, у оквиру које ће бити купљени новогодишњи и божићни пакетићи.

– Вјерујемо да ће се до 31. децембра укључити још многе основне и средње школе из Републике Српске – истакао је Арлов.

Он је нагласио да је до 31. децембра отворен и хуманитарни број 1412 за помоћ изградњи и опремању Дневног центра у Косовској Митровици, пројекат започет прије годину дана за чији је завршетак до 19. августа потребно још много средстава.

Коментари 0
Повезане вијести
Упозорење због невакцинисања дјеце: Озбиљан ризик од појаве искоријењених болести Упозорење због невакцинисања дјеце: Озбиљан ризик од појаве искоријењених болести
Стручњаци указују на недовољан родитељски надзор дјеце на друштвеним мрежама Стручњаци указују на недовољан родитељски надзор дјеце на друштвеним мрежама
Почели "Дани руског дјечијег филма" у Палама Почели "Дани руског дјечијег филма" у Палама
Најчитаније
  • Мртав медвјед на дрвету у насељу Подграб код Пала
    22h 32m
    4
  • Фирма "Међо" из Источног Сарајева запошљава!
    6h 35m
    0
  • Фоча: Радник "Пошта Српске" рањен из ваздушне пушке при претовару пошиљке
    7h 25m
    0
  • Комби слетио са ауто-пута: Дјечак погинуо, седам повријеђених
    9h 25m
    0
  • Хљеб са бијелим луком
    22h 45m
    0