У БиХ стигло 30.000 вакцина које је донирала Турска

28.03.2021. 16:00
0
ИЗВОР: СРНА

Авион са 30.000 доза вакцина, које је Турска донирала Босни и Херцеговини, слетио је на Међународни аеродром Сарајево.

Из Амбасаде Турске јутрос је саопштено да је авион полетио јутрос око 9 часова из Истанбула,.

Подсјетимо, због техничког квара авион јуче није полетио из Истанбула, појаснили су раније из Амбасаде Турске у БиХ.

Подсјећамо, донација 30.000 “Синовак” вакцина је дио договора које су чланови Предсједништва БиХ постигли с турским лидером на састанку у Анкари 16. марта.

Из Министарства цивилних послова БиХ раније је саопштено да ће вакцине након царинских процедура бити упућене у централно складиште у Мостару.

О расподјели ће одлучити Савјет министара БиХ, након чега ће бити достављене крајњим корисницима.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Дуге колоне на улазу у БиХ Дуге колоне на улазу у БиХ
Хоће ли се држава одрећи 596 милиона од акциза на гориво у корист грађана? Хоће ли се држава одрећи 596 милиона од акциза на гориво у корист грађана?
Зашто су радници из БиХ међу најтраженијима у Хрватској Зашто су радници из БиХ међу најтраженијима у Хрватској
Најчитаније
  • Стријелац кажњава грешку (Дванаест жигосаних, прича трећа)
    6h 52m
    7
  • Како је настала најпознатија фотографија на свијету
    6h 45m
    51
  • Ученице Гимназије „Калиновик“ освојиле прва два мјеста на Регионалном такмичењу из руског језика
    12h 38m
    0
  • Годишњица проглашења Милана Oбреновића за краља
    15h 4m
    52
  • Олимпијски центар „Јахорина“ дијели добит: Рогатици 72.000 КМ за опремање учионица
    9h 17m
    2