У Билећи данас литија и молебан за Србе који бране светиње у Црној Гори

03.01.2020. 10:27
0
ИЗВОР: Srna

Црквена општина Билећа организоваће данас литију и молебан за православну браћу и сестре у Црној Гори који протестују због усвајања Закона о слободи вјероисповијести.

Полазак литије је испред Цркве Светог Лазара у Билећи у 17.00 часова, најављено је из Црквене општине.

Литија ће ићи до Храма Светог Саве, гдје ће бити служен молебан и прочитан проглас Епископског савјета.

У свим општинама источне Херцеговине служени су молебани након усвајања дискриминаторског Закона о слободи вјероисповијести у Црној Гори.

У Црној Гори усвојен је Закон о слободи вјероисповијести који предвиђа да држава постаје власник свих вјерских објеката који су изграђени до децембра 1918. године уколико се не утврди да је нека од вјерских заједница стварни власник.

Усвајање тог закона наишло је на отпор вјерника СПЦ у Црној Гори због чега су организовани масовни протести широм земље, као и у појединим градовима у Републици Српској и Србији.

Коментари 0
Повезане вијести
Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српског народа Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српс...
Сјећање на злочин у Пиви: У једном дану убијено 520 Срба Сјећање на злочин у Пиви: У једном дану убијено 520 Срба
Годишњица убиства Зорице Дивчић Годишњица убиства Зорице Дивчић
Најчитаније
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    13h 56m
    0
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    23h 18m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    21h 29m
    0
  • Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић
    14h 21m
    0
  • Милић: И мала школа може остваривати велике резултате
    18h 14m
    0