У средње школе у Источној Илиџи и Источном Новом Сарајеву уписано око 350 ученика

26.08.2024. 14:57
1
ИЗВОР: katera.news

У средње школе у Источној Илиџи и Источном Новом Сарајеву у први разред у школској 2024/2025. години уписано је око 350 ученика.

У Средњошколски центар "Источна Илиџа" у Источној Илиџи уписано је 160 ученика у седам одјељења у четири струке.

Бранка Ковачевић, директор ове образовне установе, навела је за портал Катера да су ученици уписивали четири струке – општи и друштвено-језички смјер Гимназије, као и смјерове који образују за економске, пословно-правне, фармацеутске и медицинске техничаре.

Такође, ученици су уписани и на смјеровима музички сарадник-теоретичар и музички извођач.

У Средњу школу "28. јуни" у Источном Новом Сарајеву уписано је око 190 ученика у четири струке у осам од‌јељења.

Борис Брајовић, директор ове средње школе, рекао је да велика заинтересованост владала за све струке и занимања четвртог степена, а највише за занимање ИТ техничар и техничар рачунарства и програмирања.

Како је навео, ученици су уписали и трогодишње смјерове за кувара и конобара, као и  смјер бравар-заваривач.

Ковачевић и Брајовић су потврдили за наш портал да је све спремно за почетак нове школске 2024/2025. године.

За ученик основних и средњих школа у Републици Српској настава у новој школској години почиње 2. септембра.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Realno 26.08.2024. 22:52
    Ova srednja škola je premala za taj broj učenika. Sjeti li se iko od naroda ili lokalnih vlasti da pokrene inicijativu za novu srednju školu ? Nema čak ni sportsku dvoranu srednjoškolski centar. Sramota.
Повезане вијести
Промоција књиге „Слушај своје срце“ Тамаре Мисирлић у Источној Илиџи Промоција књиге „Слушај своје срце“ Тамаре Мисирлић у Источној Илиџи
Источно Ново Сарајево: Велики одзив у акцији добровољног давања крви Источно Ново Сарајево: Велики одзив у акцији добровољног давања крви
„Источно Сарајево фолк-фест“ – друго вече у знаку игре, пјесме и традиције „Источно Сарајево фолк-фест“ – друго вече у знаку игре, пјесме и традиције
Најчитаније
  • Епископ Николај Велимировић на данашњи дан проглашен светим
    12h 52m
    4
  • Ухапшено лице које је пуцало из ватреног оружја у Љубогошти
    12h 2m
    1
  • Филмска судбина наше суграђанке Валентине Прстојевић
    9h 5m
    0
  • На данашњи дан проглашен Закон о Војсци Српске
    13h 35m
    3
  • Драгана Дроца из Новог Горажда изабрана за најбољег фотомодела на свијету
    14h 6m
    2