У Хан Пијеску "Дан романијског скоруп-кајмака"

17.09.2020. 09:02
0
ИЗВОР: Srna

У Хан Пијеску данас ће бити отворена манифестација "Дан романијског скоруп-кајмака" с циљем промовисања произвођача овог аутохтоног производа.

Скупу ће присуствовати и представници Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске, саопштено је из ресорног министарства.

Ова манифестација организује се са циљем промовисања више од 20 чланова Удружења произвођача "Романијски скоруп-кајмак", који ће од сада, захваљујући подршци из пројекта УСАИД и Владе Шведске "Фарма два", своје производе моћи продавати у Кући романијског скоруп-кајмака.

Манифестација је заказана за 10.30 часова у Парохијском дому на Хан Пијеску.

Удружење произвођача романијског скорупа-кајмака основано је 2014. године и сада окупља 24 чланице са подручја општина Соколац, Хан Пијесак и Рогатица.

Удружење је добило сертификат Међународне организације за заштиту интелектуалног власништва, којим се признаје право заштите скоруп кајмака у 29 земаља свијета, што укључије и девет земаља чланица ЕУ.

Коментари 0
Повезане вијести
На "Конференцији беба" у Хан Пијеску изабрано трочлано предсједништво На "Конференцији беба" у Хан Пијеску изабрано трочлано предсједништво
Хан Пијесак: Отворена изложба икона полазника школе иконописа Хан Пијесак: Отворена изложба икона полазника школе иконописа
Вечерас почињу "Видовданске свечаности" у Хан Пијеску Вечерас почињу "Видовданске свечаности" у Хан Пијеску
Најчитаније
  • Борбе на Трескавици 1995. године (ФОТО)
    4h 4m
    13
  • То нису били људи, већ звијери: Страдање браће Петра и Павла
    18h 54m
    14
  • На данашњи дан умро велики Борислав Пекић: Српски писац који је свој живот посветио борби за слободу
    4h 7m
    0
  • Пале: Обавјештење за власнике копитара
    22h 24m
    0
  • Српска невјеста из Холивуда
    4h 4m
    0