У Источном Сарајеву вирус корона потврђен код девет особа

07.04.2021. 12:24
3
ИЗВОР: СРНА

Вирус корона утврђен је код још 474 особе у Републици Српској, а пријављено је 30 смртних случајева, подаци су Института за јавно здравство.

Преминуле су особе средње и старије животне доби од којих је 10 из Бањалуке, четири из Градишке, двије из Теслића, Бијељине, Хан Пијеска и Вишеграда и по једна из Братунца, Добоја, Источне Илиџе, Источног Новог Сарајева, Лакташа, Мркоњић Града, Новог Града и Зворника.

У посљедња 24 часа тестирано је 1.266 лабораторијских узорака, а позитивне су 234 мушке и 240 женских особа од којих је 32 млађе, 282 средње и 160 особа старије животне доби.

Према мјесту пребивалишта, 175 особа је из Бањалуке, 74 из Бијељине, 37 из Требиња, 24 из Добоја, 14 из Фоче, 13 из Приједора, 12 из Зворника, 11 из Кнежева, те 10 из Билеће.

По девет особа је из Прњавора и Шипова, осам из Лакташа, по седам из Мркоњић Града и Хан Пијеска, по шест из Братунца и Угљевика, пет са Пала, по четири из Козарске Дубице, Чајнича, Челинца и Шековића, по три из Новог Града и Сокоца, по двије из Власенице, Градишке, Крупе на Уни, Невесиња, Станара и Теслића и по једна из Брода, Вишеграда, Дервенте, Источног Новог Сарајева, Калиновика, Лопара, Љубиња, Новог Горажда, Пелагићева, Рибника, Рудог, Српца и Шамца.

До сада је у Републици Српској потврђен 56.261 случај вируса корона, а преминуле су укупно 2.862 особе.

Од вируса корона до сада се опоравило 39.277 особа, а тестирано је укупно 239.500 лица.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 1.461, од којих је у Универзитетском клиничком центру /УКЦ/ Републике Српске 607 пацијената, а у осталим болницама 854.

На респиратору је 108 особа, 54 у УКЦ-у, а 54 у осталим болницама.

Под здравственим надзором тренутно је 11.766 особа, а надзор је завршен код 158.853 особе.

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Xxx 08.04.2021. 20:06
    Kafane nisu radile cijelih 3 sedmice.Tek sada se pokazuje broj zarazenih koji su virus dobile u to vrijeme.15-21dan je potrebno za inkubaciju.Sada je ponovo sve otvoreno-zapitajte se sta ce da se desi ponovo za 2-3 sedmice.
  • Generic placeholder image
    🤫🤫🤫 07.04.2021. 17:12
    Kafane treba zatvoriti...totalno.
    I ako treba mnoge radnje...koje nisu neophodne za rad,jer jedino tako može da stane ovo ludilo. Umiru ljudi masovno a pogotovo mlađe životne dobi.
  • Generic placeholder image
    Nada 07.04.2021. 13:11
    i pored toga sto su kafane zatvorene,ponovo veliki broj zarazenih,i umrlih,,niti su krive kafane,,,ovaj nas narod je toliko bezobrazan,da iako su bolesni,sa povisenom temperaturom,ponovo hodaju,obavljaju poslove i tako sire zarazu,,nikad kraja ovom jadu,sve zbog bezobraznih gradjana!
Повезане вијести
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – академик Петар Мандић Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – академик Петар Мандић
Програм предшколске/школске установе пријатељи правилне исхране – промоција здравља Програм предшколске/школске установе пријатељи правилне исхране – промоција здравља
Дан жалости у Српској 4. јула Дан жалости у Српској 4. јула
Најчитаније
  • Паљанин испалио више хитаца након свађе
    12h 4m
    3
  • Источно Ново Сарајево: Казне за уништавање имовине на дјечијим игралиштима
    12h 43m
    3
  • Подвизи и страдања браће Николић
    5h 0m
    0
  • ВиК Пале: Обавјештење
    10h 54m
    5
  • Минић и Цвијановић кандидати СНСД-a
    6h 14m
    4