У Клиничком центру у Косовској Митровици недостају лијекови и кисеоник

10.10.2023. 15:21
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Проблеми у раду Интерног одјељења Клиничко-болничког центра Косовска Митровица пријете да прерасту у хуманитарну катастрофу будући да за најтеже пацијенте недостају лијекови, санитетски материјал, инфузиони раствори и аналгетици, а горући проблем је недостатак кисеоника, рекла је начелница овог одјељења Бојана Бојковић.

На нашем одељењу има 83 постеље, укључујући полуинтензивну и коронарну јединицу и онколошку службу. Ми не лијечимо само пацијенте из Косовске Митровице, већ и из других градова – рекла је Бојковићева.

Она је навела да је љекарима јако тешко да се боре са овом ситуацијом, јер осим што су ограничени да пруже помоћ пацијентима у пуном капацитету, наилазе и на њихово неразумијевање.

Бојковићева је апеловала на међународну заједницу, Еулекс и власти у Приштини да им се омогући рад, лијечење, живот.

– Надам се да ће чути апел јер ово заиста јесте хуманитарна катастрофа зато што представља забрану остваривања права на живот, лијечење, рад на овим просторима – поручила је Бојковићева, пише Косово Онлајн.

Коментари 0
Повезане вијести
Дирљива прича из Требиња: Када рођендан дочекаш у кревету интензивне његе Дирљива прича из Требиња: Када рођендан дочекаш у кревету интензивне његе
Тројица српских дјечака пуштена након привођења у Сјеверној Митровици Тројица српских дјечака пуштена након привођења у Сјеверној Митровици
Завршена изградња и опремање центра "Подржи ме - 9. јануар" у Косовској Митровици Завршена изградња и опремање центра "Подржи ме - 9. јануар" у Косовској Митровици
Најчитаније
  • ВиК Источно Сарајево: Апел за потрошаче
    6h 26m
    1
  • Рогатичанин Небојша Ерић од дрвета ствара што очима види
    5h 8m
    0
  • Угашена четири пожара, изгорио помоћни објекат у Балтићима у Сокоцу
    8h 2m
    0
  • Милена Јоковић свједочила о мучењу и убиству супруга Гојка Јоковића
    23h 58m
    0
  • Свеепархијски сабор у спомен на свештеномученике дабробосанске 19. јула у Биљешеву код Какња
    9h 16m
    0