У Москви почели "Дани документарног филма Републике Српске у Русији"

23.10.2023. 13:07
0
ИЗВОР: srna.rs

У Москви ће од данас до сриједе, 25. октобра, бити одржани "Дани документарног филма Републике Српске у Русији" током којих ће бити приказано шест филмова насталих од 1992. до 2022. године, најављено је из Кинотеке Републике Српске.

Кинотека Републике Српске представиће се у организацији Представништва Републике Српске у Руској Федерацији и Дома руског зарубежја "Александар Солжењицин".

Биће приказани филмови: "Љето сам провео" за који су режију потписали Зоран Маслић и Миодраг Тарана, "Буквар, буквица" Милована Пандуревића, "Егзодус поново" Сњежана Лаловића, "Сувенир" Милована Пандуревића, "Јени, мало свјетло са запада" Слободана Симојловића и документарно-играни филм "Печат браће Љубавића" Сњежана Лаловића.

Филмске пројекције пратиће и изложба сачињена од 30 филмских плаката остварења снимљених током 30 година постојања Срна филма и Кинотеке Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти
ФИФА укинула забрану такмичења репрезентацијама Русије до 15 година ФИФА укинула забрану такмичења репрезентацијама Русије до 15 година
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    9h 38m
    36
  • Генерација из Илијаша прославила матуру коју никада није имала
    16h 28m
    0
  • „Касперијада“ данас у Палама
    15h 28m
    0
  • Зграде Парламента и Савјета министара БиХ саграђене на српском гробљу
    16h 2m
    8
  • У Засељу крај Травника уништено између 60 и 80 православних споменика
    8h 51m
    0