У Москви почели "Дани документарног филма Републике Српске у Русији"

23.10.2023. 13:07
0
ИЗВОР: srna.rs

У Москви ће од данас до сриједе, 25. октобра, бити одржани "Дани документарног филма Републике Српске у Русији" током којих ће бити приказано шест филмова насталих од 1992. до 2022. године, најављено је из Кинотеке Републике Српске.

Кинотека Републике Српске представиће се у организацији Представништва Републике Српске у Руској Федерацији и Дома руског зарубежја "Александар Солжењицин".

Биће приказани филмови: "Љето сам провео" за који су режију потписали Зоран Маслић и Миодраг Тарана, "Буквар, буквица" Милована Пандуревића, "Егзодус поново" Сњежана Лаловића, "Сувенир" Милована Пандуревића, "Јени, мало свјетло са запада" Слободана Симојловића и документарно-играни филм "Печат браће Љубавића" Сњежана Лаловића.

Филмске пројекције пратиће и изложба сачињена од 30 филмских плаката остварења снимљених током 30 година постојања Срна филма и Кинотеке Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти Кресојевић: Затварање Рудника Љубија још један доказ погубне политике актуелне власти
ФИФА укинула забрану такмичења репрезентацијама Русије до 15 година ФИФА укинула забрану такмичења репрезентацијама Русије до 15 година
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    16h 1m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    14h 12m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    6h 39m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    17h 44m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    18h 58m
    0