У Москви почели "Дани документарног филма Републике Српске у Русији"

23.10.2023. 13:07
0
ИЗВОР: srna.rs

У Москви ће од данас до сриједе, 25. октобра, бити одржани "Дани документарног филма Републике Српске у Русији" током којих ће бити приказано шест филмова насталих од 1992. до 2022. године, најављено је из Кинотеке Републике Српске.

Кинотека Републике Српске представиће се у организацији Представништва Републике Српске у Руској Федерацији и Дома руског зарубежја "Александар Солжењицин".

Биће приказани филмови: "Љето сам провео" за који су режију потписали Зоран Маслић и Миодраг Тарана, "Буквар, буквица" Милована Пандуревића, "Егзодус поново" Сњежана Лаловића, "Сувенир" Милована Пандуревића, "Јени, мало свјетло са запада" Слободана Симојловића и документарно-играни филм "Печат браће Љубавића" Сњежана Лаловића.

Филмске пројекције пратиће и изложба сачињена од 30 филмских плаката остварења снимљених током 30 година постојања Срна филма и Кинотеке Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
ФИФА укинула забрану такмичења репрезентацијама Русије до 15 година ФИФА укинула забрану такмичења репрезентацијама Русије до 15 година
Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће
Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    17h 34m
    11
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    12h 26m
    15
  • Општина Пале: Обавјештење
    15h 18m
    0
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    5h 4m
    0
  • Дође ли до крви, опет ћемо бити први: Шта откривају писма Десанке Максимовић руским преводиоцима
    9h 28m
    0