U Moskvi počeli "Dani dokumentarnog filma Republike Srpske u Rusiji"

23.10.2023. 13:07
0
IZVOR: srna.rs

U Moskvi će od danas do srijede, 25. oktobra, biti održani "Dani dokumentarnog filma Republike Srpske u Rusiji" tokom kojih će biti prikazano šest filmova nastalih od 1992. do 2022. godine, najavljeno je iz Kinoteke Republike Srpske.

Kinoteka Republike Srpske predstaviće se u organizaciji Predstavništva Republike Srpske u Ruskoj Federaciji i Doma ruskog zarubežja "Aleksandar Solženjicin".

Biće prikazani filmovi: "Ljeto sam proveo" za koji su režiju potpisali Zoran Maslić i Miodrag Tarana, "Bukvar, bukvica" Milovana Pandurevića, "Egzodus ponovo" Snježana Lalovića, "Suvenir" Milovana Pandurevića, "Jeni, malo svjetlo sa zapada" Slobodana Simojlovića i dokumentarno-igrani film "Pečat braće Ljubavića" Snježana Lalovića.

Filmske projekcije pratiće i izložba sačinjena od 30 filmskih plakata ostvarenja snimljenih tokom 30 godina postojanja Srna filma i Kinoteke Republike Srpske.

Komentari 0
Povezane vijesti
Utvrđeni dokazi o planskom istrebljenju civila Utvrđeni dokazi o planskom istrebljenju civila
Jasenovac - ogledalo života i smrti (VIDEO) Jasenovac - ogledalo života i smrti (VIDEO)
Dan žalosti u Srpskoj u znak sjećanja na žrtve Jasenovca i Donje Gradine Dan žalosti u Srpskoj u znak sjećanja na žrtve Jasenovca i Donje Gradine
Najčitanije
  • Preminula Jovana Marić, istaknuti muzički pedagog i dirigent
    17h 1m
    0
  • Javna diskusija o vakcinaciji djece 25. aprila u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo
    9h 11m
    0
  • Sjajan uspeh Milice Ruduljić u Banjaluci
    11h 54m
    2
  • Danas Pobusani ponedjeljak
    16h 46m
    0
  • "Pomoz Bog" — više od pozdrava
    6h 12m
    1