У Неуму забиљежен први случај вируса корона

28.07.2020. 16:49
1
ИЗВОР: avaz.ba

У Универзитетској клиничкој болници Мостар током јучерашњег дана тестирано је 340 узорака од чега је у Херцеговачко-неретванском кантону било 11 позитивних и то из Мостара четири, из Читлука три те по једно из Јабланице, Коњица, Стоца и Неума.

Иначе, ово је први случај коронавируса забиљежен у једином бх. граду на мору.

Како је речено из Кризног штаба Министарства здравства ХНК, у Клиници за инфективне болести Свеучилишне клиничке болнице Мостар тренутно се лијечи десет болесника. Од тога је један болесник на респиратору, а остали су стабилно.

Кантонални и општински санитарни инспектори издали су 46 рјешења о самоизолацији и изолацији. Укупно су до сада издана 943 рјешења.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Ole 29.07.2020. 19:21
    Ma ja ,Neum prosperira i odma jedno zaraženo virusom,ma gadite mi se svi. Pustite ljude da rade,kad vec ovamo na druge destinacije,se ne moze normalno
Повезане вијести
Када је планирано отварање Лидлових продавница у БиХ? Када је планирано отварање Лидлових продавница у БиХ?
Суша опустошила њиве, очекује се скок цијена хране Суша опустошила њиве, очекује се скок цијена хране
Због могућности деформације повучена трпезаријска столица Због могућности деформације повучена трпезаријска столица
Најчитаније
  • Када је планирано отварање Лидлових продавница у БиХ?
    6h 27m
    0
  • Романијска Лазарица – права небесница
    7h 55m
    0
  • У Турској пада снијег (ВИДЕО)
    21h 58m
    0
  • Соколац: Ватрогасци угасили два пожара
    20h 51m
    0
  • Свеепархијски сабор у спомен на свештеномученике дабробосанске 19. јула у Биљешеву код Какња
    7h 45m
    0