У Палама одржан концерт ученика Основне музичке школе

13.12.2019. 21:36
0
ИЗВОР: СРНА

Ученици Основне музичке школе са Пала, са одсјека за клавир, гитару, хармонику, виолину и соло пјевање, одржали су вечерас у Културном центру концерт под називом "Кроз генерације", у организацији Удружења љубитеља умјетности Пале.
Руководилац Подручног одјељења Основне музичке школе Пале Владимир Јакић рекао је новинарима да шести пут организују овакав концерт и да су наступали ученици од првог до шестог разреда, бивши ученици, ученици који су у средњој школи, па и професори Музичке академије.

Он је навео да је репортоар, осим класичне, обухватао и забавну и духовну музику, те да су као гости наступали вртић "Цврчак" и Српско пјевачко друштво "Слога" из Сарајева.

Предсједник Удружења љубитеља умјетности Пале Горан Шиник истакао је да традиционално организују овај годишњи концерт класичне музике како би промовисали нижу музичку школу.

Тамара Митровић, која се бави соло пјевањем и свира клавир, рекла је да се вечерас представила пјесмом "Романса" и да је поносна што је учествовала на концерту.

Диригент Српског пјевачког друштва "Слога" из Сарајева Стефан Мојсиловић каже да су били гости дивног концерта, да су се представили са неколико духовних композиција како би млађи ученици видјели како изгледа када наступа велики ансамб јер можда и они некада буду у неком хору, оркестру или слично.

Подручно одјељење Основне музичке школе Пале похађају 134 ученика. 

Коментари 0
Повезане вијести
Станишић одговорио Божовићу Станишић одговорио Божовићу
Сутра у Палама концерт маестра Душана Секулића и бенда Сутра у Палама концерт маестра Душана Секулића и бенда
Пале: У четвртак хуманитарна свирка за Марка Павловића Пале: У четвртак хуманитарна свирка за Марка Павловића
Најчитаније
  • Програм манифестације „Љето у Источном Новом Сарајеву 2026“
    11h 43m
    1
  • Земљотрес код Сарајева
    17h 48m
    0
  • Пуцњава на Башчаршији
    5h 24m
    0
  • Још три дана активан број 1416 за лијечење Драгана Мацана
    16h 48m
    0
  • На снагу ступиле измјене Закона: Више дана боловања за родитеље и већа заштита радника
    15h 56m
    1