У Палама ухапшено лице у оквиру међународне акције

22.05.2024. 12:15
0
ИЗВОР: srna.rs

Припадници истражног тима "Фаст" Агенције за истраге и заштиту БиХ /СИПА/ данас су на подручју Пала ухапсили једно лице које се доводи у везу са извршењем више кривичних дјела.

Лице које је ухапшено, спроведено је у просторије Сипе ради криминалистичке обраде, те ће у законском року бити предато у даљу надлежност Суда БиХ, наводи се у саопштењу из ове полицијске агенције.

Ове активности резултат су шире међународне акције коју данас спроводе надлежни органи Италије.

Циљ акције је хапшење 17 лица која су чланови организоване криминалне групе турских држављана, који живе у иностранству, а умијешани су у извршење кривичних дјела - организовани криминал, тероризам, бомбашки напади, трговина оружјем и експлозивом и прање новца.

У координисаној акцији њиховог хапшења учествују надлежна полицијска тијела Италије, Швајцарске, Холандије, Белгије, као и БиХ, односно полицијски службеници Сипе

У 11.00 часова је у Милану почела прес-конференција на којој ће бити представљени резултати истраге и данашње оперативне акције.

Коментари 0
Повезане вијести
Екипе из Бијељине најбоље на Републичком такмичењу из прве помоћи Екипе из Бијељине најбоље на Републичком такмичењу из прве помоћи
Пале: За титулу најбољег гуслара надмеће се 20 такмичара Пале: За титулу најбољег гуслара надмеће се 20 такмичара
Пале: Почео 26. меморијални турнир посвећен чети "Петар Пандуревић" Пале: Почео 26. меморијални турнир посвећен чети "Петар Пандуревић"
Најчитаније
  • Др Сладоје: Обезбијеђен већи број лијекова за обољеле од мултипле склерозе
    18h 17m
    0
  • Испраћена 62. генерација матураната Средњошколског центра „27. јануар“ из Рогатице
    17h 26m
    0
  • Први улични баскет 3×3 почео данас у Источној Илиџи
    20h 30m
    0
  • Републичко такмичење екипа прве помоћи у Палама
    19h 6m
    0
  • Пале: За титулу најбољег гуслара надмеће се 20 такмичара
    10h 18m
    0