И данас прекиди у водоснабдијевању

09.12.2020. 08:38
0
ИЗВОР: Катера

Из предузећа „Водовод и канализација“ Источно Сарајево саопштили су да је дуг период неочекивано сувог времена и недостатак падавина узроковао хидролошку неравнотежушто је довело до смањеног дотока воде на изворишту Тилава. Дефицит падавина у дужем временском периоду утицао је на површинске и подземне залихе воде због чега је потребно увести планско обарање притиска на водоводној мрежи како би сви потрошачи имали довољан доток воде у одређеном дијелу дана. 

Обарање притиска на мрежи радиће се сваким даном у периодима од 11:00 до 15:00 часова и од 20:00 до 23:00 часа.

Подручја која ће бити обухваћена редукованим водоснабдијевањем :

Добриња 1 и Добриња 4, рубно подручје насеља Војковићи, Трг Мирослава Берјана, насеље Младице (улице: Дерокова, Бесаровића, Академика Војина Комадине, Славка Леовца, Светог Николе, Алексе Шантића, Петра Милошевића, Војводе Момчила Ђујића и Обрада Попадића), дио улице Касиндолског батаљона, улица Војводе Радомира Путника, улица Драже Михаиловића, Спасовданска улица (парни бројеви од 18 до 34 и непарни од 27 до 51),Хиландарска (парни од 22 до 42, непарни од броја 13 до 29), Дечанска (на бројевима 7 и 9), Змај Јовина (бројеви 3, 5, 7, 9, 11), Симе Милутиновића Сарајлије и Борише Старовића.

Потрошачи у насељу Горњи Которац који се снабдијевају са резервоара Горњи Которац 1 и Горњи Которац 2 неће имати уредно водоснабдијевање док се не побољша прилив воде на изворишту Тилава. До тада, вода ће се допремати цистерном. Цистерна ће данас долазити у 12:00 часова.

Из овог предузећа су потрошаче замолили за стрпљење и разумијевање док се временске прилике не стабилизују.

Коментари 0
Повезане вијести
Саопштење за јавност Николине Шљивић Саопштење за јавност Николине Шљивић
Саопштење Удружења гардиста Прве гардијске моторизоване бригаде Главног штаба Војске Републике Српске Саопштење Удружења гардиста Прве гардијске моторизоване бригаде Главног штаба Војске Репу...
Саопштење Синдиката запослених у ЈПШ „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац Саопштење Синдиката запослених у ЈПШ „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац
Најчитаније
  • Емотиван сусрет сарајевских грађевинаца након 50 година матуре
    16h 21m
    0
  • Данас „Конференција беба“ у Палама
    17h 38m
    0
  • Божовић: „Поход на кланац“ је ходочашће сјећања и поштовања
    17h 59m
    0
  • Породица Турунташ и ове године угостила исту дјецу са Косова и Метохије
    15h 43m
    0
  • Кланац - мјесто гдје је историја исписана жртвом
    19h 10m
    0