У Републици Српској пронађене опасне чоколаде

18.03.2024. 15:51
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Градска инспекција за храну извршила је ванредну контролу промета кондиторског производа трговачког назива „Милка орео“, нето 37 грама са роком употребе до 18. августа 2024. године због сумње на присуство комадића пластике у производу.

Како су навели из ресорног одјељења – Инспекција за храну Градске управе Града Бањалуке обавила је контролу у 15 малопродајних трговинских објеката, који су дио већих трговачких ланаца, а на основу обавјештења ЕУ RASFF прослијеђеног од стране Главног републичког инспектора за храну.

У само једном од контролисаних објеката затечена су у промету 23 комада кондиторског производа „Милка орео“, нето 37 грама са роком употребе до 18. августа 2024. године, те је рјешењем наложено повлачење и забрана даљег промета наведеног производа до отклањања сумње на безбједност за исхрану људи.

У осталим контролисаним трговинским објектима није затечен производ наведене серије у промету нити на стању у предметним објектима.

Коментари 0
Повезане вијести
Гориво у Републици Српској у децембру појефтинило за 25 пфенига Гориво у Републици Српској у децембру појефтинило за 25 пфенига
Почела исплата децембарске пензије Почела исплата децембарске пензије
“Новогодишњи вашар” у Рогатици окупио велики број посјетилаца (ФОТО) “Новогодишњи вашар” у Рогатици окупио велики број посјетилаца (ФОТО)
Најчитаније
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за пензионере од јануара 2026. године
    10h 7m
    0
  • На данашњи дан преминуо Симеон Милутиновић Сарајлија
    15h 29m
    0
  • Забрана посјета у Болници "Србија" због погоршања епидемиолошке ситуације
    11h 16m
    0
  • Посни чупавци
    15h 27m
    0
  • Источни Стари Град: Амбуланти донирани опрема и возило
    4h 32m
    2