У Сокоцу лани рођено 73 дјеце

10.01.2022. 09:16
0
ИЗВОР: Срна

На подручју општине Соколац у прошлој години рођено је 73 дјеце, што је за 30 мање него 2020, речено је Срни у Педијатријској служби соколачког Дома здравља "Др Љубомир Ћеранић".

Из Службе наводе да овај број није коначан, иако је евидентиран 31. децембра, јер постоји могућност да неки родитељи још нису пријавили дјецу која су рођена на самом крају тек минуле године.

Матични уред општине Соколац у своју евиденцију уписао је лани 41 склопљени брак.

Према подацима одговарајућих служби, у 2021. години на Сокоцу је умрло укупно 205 лица, од којих је 140 пензионера.

Коментари 0
Повезане вијести
Саво Влачић најбољи косац на „Дану косидбе“ Саво Влачић најбољи косац на „Дану косидбе“
Говорно-језичке потешкоће и гојазност најчешћи проблеми будућих школараца Говорно-језичке потешкоће и гојазност најчешћи проблеми будућих школараца
Смањење наталитета у Црној Гори, историјски минимум забиљежен прошле године Смањење наталитета у Црној Гори, историјски минимум забиљежен прошле године
Најчитаније
  • Непознати детаљи из живота Стевана Калембера
    23h 58m
    6
  • Ухапшено лице из Источне Илиџе, пронађена дрога и оружје
    19h 46m
    1
  • Возачу у Трнову одузет аутомобил: За неплаћене казне дугује готово 37.000 КМ
    18h 0m
    3
  • „Arena Motors“ у Источном Сарајеву запошљава
    18h 49m
    0
  • Литар горива на корак од 3,50 марке
    23h 47m
    1