У Српској дозвољен рад биоскопима и базенима

07.05.2021. 14:02
0
ИЗВОР: srna.rs

Републички штаб за ванредне ситуације одржао је данас 85. сједницу на којој је разматрао епидемиолошку ситуацију у Републици Српској, те је дозвољен рад биоскопима и базенима.

-У складу са повољнијом епидемиолошком ситуацијом, од 10. 05. 2021. године до 24. 05. 2021. године, дозвољава се рад биоскопа и базена у Српској, уз строго придржавање мјера прописаних од стране ЈЗУ "Институт за јавно здравство Републике Српске"- наводи се у саопштењу Института за јавно здравство РС.

Како се додаје, од 10.05.2021. до 24.05.2021. године дозвољавају се такмичарске активности спортских организација и спортиста у групама до 30 лица, без присуства публике или других лица која нису акредитована од стране организатора.

Раније донесене мјере и даље остају на снази, у складу са предметним закључком

Републички штаб за ванредне ситуације данас је усвојио и закључке о расподјели вакцина, те задужио ЈЗУ "Институт за јавно здравство Републике Српске" да изврши расподјелу вакцина здравственим установама.

Ријеч је о расподјели 25.000 доза вакцина Спутњик В и 49.300 доза Синопхарм вакцине.

Коментари 0
Повезане вијести
Инспекција затворила два базена Инспекција затворила два базена
Љето у Рогатици – Базени пуни купача (ФОТО) Љето у Рогатици – Базени пуни купача (ФОТО)
Пронађено тијело женске особе у базену на Илиџи Пронађено тијело женске особе у базену на Илиџи
Најчитаније
  • Франц Кафка: Годишњица смрти књижевног великана
    3h 12m
    0
  • Окончана потрага, пронађено тијело
    11h 15m
    0
  • "Вратила сам се на мјесто гдје ми је отац убијен, да ту направим манастир"
    14h 7m
    0
  • Служен парастос и положени вијенци за 22 српска цивила убијена у Ледићима
    10h 8m
    0
  • Мастиловић: Пет милиона за реконструкцију зграде три факултета Универзитета у Источном Сарајеву
    10h 39m
    0