У Српској сутра предизборна тишина уочи поновљених предсједничких избора

06.02.2026. 10:35
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској сутра почиње предизборна тишина уочи поновљених пријевремених избора за предсједника Републике Српске који ће бити одржани у недјељу, 8. фебруара, на 136 бирачких мјеста у 17 изборних јединица.

Изборна тишина биће на снази од сутра у 7.00 часова до недјеље, 8. фебруара, до 19.00 часова, када су планирана затварања бирачких мјеста.

Од данас у 7.00 часова на снази је забрана објављивања резултата испитивања јавног мњења која ће трајати до затварања биралишта.

Поновљени пријевремени избори за предсједника Републике Српске биће одржани у недјељу, 8. фебруара, на 136 бирачких мјеста у 17 изборних јединица, а право гласа има укупно 84.474 бирача, саопштено је из Централне изборне комисије /ЦИК/ БиХ.

Ријеч је о појединим бирачким мјестима у Приједору, Лакташима, Бањалуци, Добоју, Станарима, Лопарама, Угљевику, Осмацима, Зворнику, Власеници, Братунцу, Невесињу, Гацку, Рудом, Билећи, Милићима и Брчком.

Бирачка мјеста биће отворена у недјељу, 8. фебруара, од 7.00, а затворена у 19.00 часова.

Поновљени избори спроводе се на основу истих кандидатских листа и истих извода из Централног бирачког списка који су кориштени 23. новембра.

Процијењено је да ће трошкови одржавања поновљених пријевремених избора за предсједника Републике Српске износити 600.000 КМ.

Изборе ће надгледати 4.894 посматрача које су акредитовали ЦИК и општинске/градске изборне комисије.

Коментари 0
Повезане вијести
Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће
Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда
Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    8h 7m
    11
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    2h 59m
    15
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    23h 46m
    0
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    7h 49m
    0
  • Дође ли до крви, опет ћемо бити први: Шта откривају писма Десанке Максимовић руским преводиоцима
    1m
    0