У току саслушање Дарка Елеза

18.06.2021. 10:58
0
ИЗВОР: СРНА

 У Тужилаштву Кантона Сарајево у току је испитивање Дарка Елеза, потврђено је Срни из ове правосудне институције.

Елез је у Кантонално тужилаштво Кантона Сарајево стигао под јаком полицијском пратњом из затвора у Војковићима, а полицијске снаге су распоређене по цијелом граду.

Срнин извор у Тужилаштву Кантона Сарајево није могао рећи на које околности се врши саслушање.

Федерални медији тврде да Елеза испитују на околности свих сазнања у вези са убистава сарајевских полицајаца Давора Вујиновића и Адиса Шеховића.

Дарко Елез је 3. марта изручен БиХ из Србије и од тада се налази у притвору у згради затвора у Војковићима у Источном Сарајеву.

Суд БиХ је Елезу, осумњиченом за организовани криминал, 3. јуна продужио притвор за три мјесеца.

Тужилац БиХ Дубравко Чампара је на рочишту, које је одржано 1. јуна, као кључни аргумент за продужење притвора навео одузимање држављанства Србије Елезу, као и могућност бјекства, утицај на свједоке и извршење новог кривичног дјела.

Чампара је на рочишту пред Судом БиХ нагласио да ће, уколико се нађе на слободи, Елез напустити БиХ, да му је "данас то већи интерес него икад" и да су створени услови да му се у БиХ суди у предмету "Лутка" за кривична дјела за која је запријећен дуготрајни затвор.

Коментари 0
Повезане вијести
Тужилаштво БиХ затражило строжу казну за Рамиза Дураковића Тужилаштво БиХ затражило строжу казну за Рамиза Дураковића
Свједок испричао да је Есад Раонић пуцао на транспортер ЈНА и скинуо униформу са официра Свједок испричао да је Есад Раонић пуцао на транспортер ЈНА и скинуо униформу са официра
Свједок испричао да је видио тијела три жене спаљене по лицу Свједок испричао да је видио тијела три жене спаљене по лицу
Најчитаније
  • На данашњи дан убијен Ђорђе Петровић Карађорђе, вођа Првог српског устанка
    32m
    3
  • Данас освећење темеља Храма Светог великомученика Прокопија у Булозима
    2h 32m
    0
  • Наставнице из Рогатице на међународном програму стручног усавршавања у Русији
    17h 50m
    0
  • У Рогатици приказан документарни филм "Дјеца у Гехени"
    19h 46m
    0
  • У Галерији „Жарко Видовић“ представљено ново издање књиге „ТРАМПСЕТ VI“
    19h 5m
    0