Свједок испричао да је видио тијела три жене спаљене по лицу

16.03.2026. 17:29
0
ИЗВОР: srna.rs

Свједок Секула Трифковић рекао је на суђењу за злочине над српским становницима у селу Чемерно у општини Илијаш 1992. године да је напад трајао три сата, да је видио човјека у црној унифроми и тијела три жене чија су лица била спаљена.

Саслушана су четири свједока, а Трифковић је навео како је нападом командовао човјек у црној униформи и да је страшно изгледао.

Он је испричао и да је код објекта који је горио видио тијела три жене које су биле спаљене по лицу, пренио је Бирн.

За напад на Чемерно с Бењамином Сикиром су оптужени ДЖемал Хаџић, Теуфик Турудић, Џемал Смоло, Сенад и Харис Сикира, Енес Дурак, Мирсад, Нусрет и Мирзет Бешлија.

Оптужница их терети да су 10. јуна 1992. напали Чемерно – пуцањем, бацањем бомби, мучењима и паљењем имовине, што је за резултат имало смрт 30 особа српске националности.

Суђење се наставља 30. марта. 

Коментари 0
Повезане вијести
Тужилаштво БиХ затражило строжу казну за Рамиза Дураковића Тужилаштво БиХ затражило строжу казну за Рамиза Дураковића
Свједок испричао да је Есад Раонић пуцао на транспортер ЈНА и скинуо униформу са официра Свједок испричао да је Есад Раонић пуцао на транспортер ЈНА и скинуо униформу са официра
Почело суђење за ратни злочин над српским и хрватским цивилима у Зеници Почело суђење за ратни злочин над српским и хрватским цивилима у Зеници
Најчитаније
  • Нашем суграђанину Драгану Мацану потребна помоћ за лијечење!
    5h 26m
    0
  • Фирма „Konstrukcije Monting“ запошљава раднике у стални радни однос
    5h 46m
  • Паљанка Марија Ана Милинковић међу најбољим младим фудбалеркама Серије А
    23h 16m
    0
  • ЕТФ и Дигитални озон представили иновативна рјешења за дигиталну пољопривреду
    20h 15m
    2
  • Апел АМС-а матурантима да не возе на прославе
    21h 2m
    1