Удружење ампутираца из Источног Сарајева дванаести пут креће на ходочашћу до Острога

13.06.2024. 08:35
0
ИЗВОР: katera.news

Удружење ампутираца из Источног Сарајева већ дванаесту годину заредом организује поклоничко путовање под Острог.

Ове године учесника је више него икад. Њих двадесет пет, међу којима деветоро дјеце, и ове године ће се поклонити Светом Василију Острошком, уз молитву и помен за све погинуле борце Сарајевско-романијске регије.

Општина Источна Илиџа сваке године подржи њихов подвиг, те ће тако бити и ове године, те је начелник ове општине Маринко Божовић јуче организовао пријем за чланове Удружења и ходочаснике.

- Један дио учесника ходочашћа кренуће ка Острогу данас, послије Литургије у Храму Светог великомученика Георгија у Миљевићима, а други дио, који на пут креће бициклима, придружиће им се у суботу и они традиционално полазе испред Храма Светог Василија Острошког на Вељинама. Желимо им срећу и да испуне свој подвиг – поручили су из општине Источна Илиџа.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

 

Коментари 0
Повезане вијести
Божовић: Република Српска је света и њен значај не смије бити доведен у питање Божовић: Република Српска је света и њен значај не смије бити доведен у питање
Пријаве за пливање за Часни крст у Источној Илиџи до 15. јануара Пријаве за пливање за Часни крст у Источној Илиџи до 15. јануара
Обиљежавање Дана Републике Српске сутра у Источној Илиџи Обиљежавање Дана Републике Српске сутра у Источној Илиџи
Најчитаније
  • Сјећање на убиство Драгана Гаговића, тренера Карате клуба "Сутјеска" из Фоче
    17h 38m
    34
  • Борбе код Вишеграда и Рудог 1993. године
    19h 49m
    1
  • Доктор лаке руке и благе ријечи
    20h 27m
    0
  • Тужан крај великог Лазе Лазаревића
    21h 28m
    0
  • Брату
    19h 49m
    0