Udruženje amputiraca iz Istočnog Sarajeva dvanaesti put kreće na hodočašću do Ostroga

13.06.2024. 08:35
0
IZVOR: katera.news

Udruženje amputiraca iz Istočnog Sarajeva već dvanaestu godinu zaredom organizuje pokloničko putovanje pod Ostrog.

Ove godine učesnika je više nego ikad. Njih dvadeset pet, među kojima devetoro djece, i ove godine će se pokloniti Svetom Vasiliju Ostroškom, uz molitvu i pomen za sve poginule borce Sarajevsko-romanijske regije.

Opština Istočna Ilidža svake godine podrži njihov podvig, te će tako biti i ove godine, te je načelnik ove opštine Marinko Božović juče organizovao prijem za članove Udruženja i hodočasnike.

- Jedan dio učesnika hodočašća krenuće ka Ostrogu danas, poslije Liturgije u Hramu Svetog velikomučenika Georgija u Miljevićima, a drugi dio, koji na put kreće biciklima, pridružiće im se u subotu i oni tradicionalno polaze ispred Hrama Svetog Vasilija Ostroškog na Veljinama. Želimo im sreću i da ispune svoj podvig – poručili su iz opštine Istočna Ilidža.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Istočna Ilidža: Javni poziv za statiranje u filmu „Linija“ Istočna Ilidža: Javni poziv za statiranje u filmu „Linija“
Sve spremno za početak drugog polugodišta Sve spremno za početak drugog polugodišta
Za plivanje za Časni krst u Istočnoj Ilidži do sada prijavljena 64 učesnika Za plivanje za Časni krst u Istočnoj Ilidži do sada prijavljena 64 učesnika
Najčitanije
  • Pale: Publika uživala uz rok muziku (FOTO)
    16h 9m
    0
  • Minić otkrio kada saopštava imena novih ministara
    20h 47m
    1
  • Kanton Sarajevo: Proglašena uzbuna zbog zagađenog vazduha
    17h 36m
    0
  • Posebna sjednica o ostavci Minića u nedjelju
    22h 28m
    0
  • Sutra oblačno i svježije
    22h 51m
    0