Ухапшено пет лица, међу којима су полицајац и бивши припадник МУП-а

20.07.2023. 13:56
0
ИЗВОР: srna.rs

У наставку акције "Огањ" ухапшено је пет лица, међу којима су полицијски службеник Полицијске управе Требиње који ће бити суспендован и бивши припадник Министарства унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске, док се за два лица још трага, а у току су претреси на више локација на подручју Требиња, саопштено је из МУП-а Српске.

Пет лица се доводи у везу са извршењем кривичних дјела недозвољена производња и промет дрога, омогућавање уживања дрога, тешка крађа и злоупотребе службеног положаја или овлаштења.

Након завршених активности које реализује Управа криминалистичке полиције са Управом за организовани и тешки криминалитет и Полицијском управом Требиње, надлежном тужилаштву биће достављен извјештај о почињеном кривичном дјелу против 11 лица.

Припадници МУП-а, под надзором Окружног јавног тужилаштва Требиње, реализују наставак акције кодног назива "Огањ" која се односи на расвјетљавање кривичних дјела оштећење и одузимање туђе ствари и изазивање опште опасности почињених у периоду 2020. и 2021. године на подручју Требиња.

Коментари 0
Повезане вијести
Предложен притвор за возача из Италије који је изазвао удес код Билеће Предложен притвор за возача из Италије који је изазвао удес код Билеће
Прва свједочанства из Требиња у аудио-визуелној бази Меморијалног центра Републике Српске Прва свједочанства из Требиња у аудио-визуелној бази Меморијалног центра Републике Српске
Требиње: У удесу тешко повријеђена два лица на мотоциклу Требиње: У удесу тешко повријеђена два лица на мотоциклу
Најчитаније
  • Како топлотни талас утиче на људски организам?
    9h 50m
    3
  • Годишњица Церске битке
    20h 21m
    3
  • Лице из Источне Илиџе ухапшено због пријетњи ватреним оружјем
    17h 52m
    0
  • Поднесен извјештај против лица из Источне Илиџе због наношења тјелесне повреде
    17h 36m
    1
  • Четири сестре, четири портрета: Какве су биле кћерке посљедњег руског императора Николаја II
    11h 50m
    0