Уколико зовете полицију због мале штете у судару плаћате увиђај

29.01.2021. 11:49
1
ИЗВОР: Srpska.info

Влада Републике Српске утврдила је на јучерашњој сједници Нацрт закона о измјенама и допунама Закона о безбједности саобраћаја на путевима Републике Српске.

С циљем олакшаног и безбједнијег кретања моторних возила, овим законом, прописано је кретање у раскрсници са кружним током, те је допуњена одредба којом се прописују понашања у вожњи која се сматрају насилничком вожњом.

С обзиром на то да су учесници у саобраћају постала и лака лична електрична возила, прописана је категоризација, услови и начин њиховог кретања на јавним површинама.

Допуњене су одредбе којим се уређују случајеви у којима се возило може паркирати на тротоару, као и контрола присуства алкохола или опојних дрога у организму код пјешака, саопштено је након данашње сједнице.

Поред наведеног, прописани су трошкови изласка полицијских службеника на лице мјеста ради вршења увиђаја саобраћајне незгоде са мањом материјалном штетом када учесници незгоде одбијају да попуне и потпишу образац европског извјештаја о саобраћајној незгоди, а трошкове сноси учесник саобраћајне незгоде који захтијева излазак полиције.

Разлози за доношење овог закона садржани су у потреби прецизнијег уређења појединих области за које се у пракси указала потреба, као и уређење употребе нових возила у саобраћају.

Овим законом прецизније је прописан и проширен дјелокруг рада Агенције за безбједност саобраћаја у дијелу који се односи на планирање мјера за унапређење и побољшање стања безбједности саобраћаја. С тим у вези, детаљније је уређена примјена процедуре ревизије приликом израде пројектне документације, као и провјера јавних путева са аспекта безбједности саобраћаја.

Влада Републике Српске прихватила је и Информацију о кориштењу електричних аутомобила са приједлогом мјера у циљу повећања броја електричних аутомобила.

Влада констатује да постојећи регулаторни оквир у области директних и индиректних пореза, накнада за набавку, кориштење и регистрацију возила, просторног планирања и инфраструктуре, не омогућава значајније повећање броја електричних аутомобила у употреби, те да је измјеном истих потребно створити олакшице и подстицаје за повећање броја електричних аутомобила у употреби.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Topla voda 29.01.2021. 12:35
    izmišljena.... neko vidio npr. u Njemačkoj...pa u fazonu "oćemo i mi"....treba češće kopirati zakone ali i poštovati iste ne bi bilo loše
Повезане вијести
Нормализован саобраћај на магистралном путу Рогатица–Подроманија Нормализован саобраћај на магистралном путу Рогатица–Подроманија
Због удеса обустављен саобраћај у мјесту Козадре на путу Рогатица–Подроманија Због удеса обустављен саобраћај у мјесту Козадре на путу Рогатица–Подроманија
Малољетник пуцао из пушке и ранио двоје вршњака у мјесту Пријаковци Малољетник пуцао из пушке и ранио двоје вршњака у мјесту Пријаковци
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    17h 39m
    11
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    12h 31m
    15
  • Општина Пале: Обавјештење
    15h 23m
    0
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    5h 9m
    0
  • Дође ли до крви, опет ћемо бити први: Шта откривају писма Десанке Максимовић руским преводиоцима
    9h 33m
    0