Упад у апотеке у Звечану и Митровици - нова насилна акција Приштине да натјера Србе да напусте своје домове

07.03.2024. 14:29
0
ИЗВОР: srna.rs

Припадници царине самопроглашеног Косова, уз асистенцију припадника полиције, претресли су данас двије апотеке у Звечану и сјеверној Косовској Митровици.

Замјеник командира тзв. косовске полиције за регион Сјевер Ветон Ељшани потврдио је да је извршен претрес двије апотеке.

- Из царине су тражили нашу асистенцију да прегледају двије апотеке у Звечану и Митровици. Претрес у Звечану је завршен, у Митровици је и даље у току - рекао је Ељшани за "Косово онлајн".

Испред апотеке "Ореол" у сјеверној Косовској Митровици били су припадници тзв. косовске полиције и царине.

Слика

Фото: РТС

Канцеларија Владе Србије за Косово и Метохију истакла је да су власти у Приштини, са Аљбином Куртијем на челу, данас спровеле нову насилну акцију на сјеверу Косова и Метохије, упадом у апотеке у Косовској Митровици и Звечану, како би живот Србима учиниле немогућим и натјерали их да напусте вјековна огњишта.

- Након изазивања хуманитарне катастрофе укидањем динара и динарског платног промета на Косову и Метохији, Курти сада наш народ на северу Косова и Метохије жели да остави и без неопходних лекова и тиме им створи неподношљиве услове живота, што је чинио и претходне две године, бранећи нашим болницама да се снабдеју лековима - саопштено је из Канцеларије.

У саопштењу се наводи да је током упада у апотеке одузета већа количина медикамената, чиме је, ионако отежано снабдијевање и доступност лијековима на сјеверу Косову и Метохији, додатно онемогућено, што је проблем који погађа све категорије становништва на сјеверу Косова и Метохије.

- Док се Куртијеви страначки кандидати баве трговином људима, наркотицима и другим тешким кривичним делима, дотле Курти, да би замаскирао своја недела, спроводи лов на лекове и истовремено девет месеци брани улаз српске робе на простор Косова и Метохије - додаје се у саопштењу.

Из Канцеларије су оцијенили да је ово још један показатељ да умјесто деескалације, Курти свакодневно повлачи нове ескалаторне потезе на сјеверу Косова и Метохије, посебно како би живот Србима учинио немогућим и тако их натјерао да напусте своја вијековна огњишта, укидањем основних средстава за живот, од динара до лијекова и основних животних намирница.

Коментари 0
Повезане вијести
Прекречени мурали патријарха Павла и митрополита Амфилохија Прекречени мурали патријарха Павла и митрополита Амфилохија
Навршилo се 27 годинa од некажњене отмице српских новинара на Космету Навршилo се 27 годинa од некажњене отмице српских новинара на Космету
Годишњица напада на српску дјецу у Гораждевцу — 87 метака и 22 године тишине Годишњица напада на српску дјецу у Гораждевцу — 87 метака и 22 године тишине
Најчитаније
  • Манастир Дужи – граничник између Истока и Запада
    12h 15m
    0
  • “INKASSO” запошљава: Оглас за посао у Источном Сарајеву
    2h 39m
    0
  • Свети владика Николај родитељима: Благодарите Богу који вам је дао децу
    12h 10m
    0
  • У понедјељак представљање нове управе и састанак са хотелијерима
    23h 41m
    5
  • Ауто-отпад „Брембо“ запошљава: Оглас за посао у Источном Сарајеву
    8h 55m
    1