Упозорење метеоролога за вечерас и сутра

15.04.2024. 19:55
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Метеоролози у Републици Српској упутили су упозорење грађанима због прогнозираног јачег вјетра.

Упозорење вриједи за вечерас и сутра, док је за уторак на снази и упозорење због јаке кише.

Вечерас се очекује умјерен до јак, у вишим предјелима у Крајини повремено и олујни ветар. Очекују се удари од 40 до 60 километара на сат.

У уторак вјетар наставља да јача и у већини предјела ће бити јак до олујни уз ударе од 50 до 70 километара на сат, а у вишим предјелима понегдје и 80.

Такође, средином дана у уторак на западу и сјеверу биће пљускова са грмљавином а могуће су и локалне непогоде. На западу и сјеверозападу се очекује од 20 до 40 милиметара кише. Доћи ће и до наглог пада температуре до вечери. 

Коментари 0
Повезане вијести
Путеви проходни, али саобраћај отежан због воде на коловозима Путеви проходни, али саобраћај отежан због воде на коловозима
Сутра претежно ведро, понегдје слаба киша Сутра претежно ведро, понегдје слаба киша
Наредне седмице релативно топло и промјенљиво вријеме Наредне седмице релативно топло и промјенљиво вријеме
Најчитаније
  • На данашњи дан рођен Милан Тепић – посљедњи истински народни херој
    9h 27m
    15
  • Топљење снијега и киша узроковали бујичне воде у Источном Сарајеву
    20h 26m
    0
  • Источна Илиџа: Проглашена ванредна ситуација
    19h 44m
    0
  • Лице лишено слободе због сумње да је оштетило више возила у Палама
    7h 22m
    3
  • Годишњица пада Јатовог авиона изнад Чехословачке
    9h 27m
    0